Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Audiokniha Nové povídky Zdeňka Svěráka vyšla současně na CD i digitálně!

Audiokniha Nové povídky Zdeňka Svěráka vyšla současně na CD i digitálně!

20.3.2012 - Redakce Babinet

Bestseller Nové povídky Zdeňka Svěráka vyšel jako audiokniha 9. března 2012 a kromě 2 CD je možné si ji koupit v digitální podobě v online obchodech s hudbou.

SvěrákNové povídky přinesly svému autorovi ocenění za nejprodávanější knihu Český bestseller 2011. Navazují na čtyři roky starou sbírku Povídky, která se po svém vydání stala jednou z nejprodávanějších knih roku. První povídková sbírka Zdeňka Svěráka vyšla též jako audiokniha na dvou CD před čtyřmi lety hned po svém uvedení na knižní trh. V digitálním online obchodě ji však bylo možné koupit až na podzim loňského roku. Paralelní digitální uvedení aktuálních Nových povídek společně s vydáním na CD ukazuje, že i u nás se v distribuci kvalitního digitálního obsahu rychle prosazují nové formy prodeje.

Audiokniha Nové povídky Zdeňka Svěráka pro klasický obchod vychází na dvou CD a obsahuje šest povídek z devíti. Zároveň v digitálních servisech bude nahrávka nabídnuta pod názvem Nové povídky – komplet, kde bude k dispozici všech devět příběhů, tak jak vyšly v knize.

Vypravěčem je sám autor, jen jednu povídku nazvanou Nákup čte Daniela Kolářová. Metodu, s níž Svěrák pracuje při tvorbě svých příběhů, přirovnává k situaci, kdy najde pecku a domýšlí si kolem ní třešeň, nebo švestku. „Vracím tak dávno snědenému ovoci dužinu a šťávu“ dodává Zdeněk Svěrák.

Ukázky z povídek Zdeňka Svěráka si poslechněte zde:

Sraz naší třídy

Nákup

Ve vlaku

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip