Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Koncert proti rasismu a další programem zacílený proti rasismu

Koncert proti rasismu a další programem zacílený proti rasismu

20.3.2012 - Lucie Šplíchalová

Zítra je nejen první jarní den ale také celosvětový den proti rasismu. V Praze na něj upozorní LUCERNA PROTI RASISMU.

výstava VÝSTAVA PROTI RASISMU

film POSLEDNÍ LET PETRA GINZE

koncert THE TAP TAP & hosté,

afterparty DJ Gadjo.cz

lucerna

V paláci Lucerna se tématu rasismu nevyhnete. Už odpoledne začnou v kině Lucerně projekce filmu POSLEDNÍ LET PETRA GINZE, který připomíná, kam v minulosti vedlo sociální inženýrství a jaké lidské příběhy zmařilo. Na promítání naváže výstava, jednoduše nazvaná VÝSTAVA PROTI RASISMU, propojující minulost se současností prostřednictvím historie židovské a romské menšiny na území naší země a podrobně nahlížející na dnešní mediální obraz Romů.

Celý den vyvrcholí KONCERTEM PROTI RASISMU. S The Tap Tap vystoupí Ester Kočičková se svou „Árijskou lidovou“ a chytlavým refrénem „Ještěže nám blondýnám vždycky nalejou“. Poprvé si The Tap Tap zahrají song od kapely „Láska vole“ s názvem „Kdybych byla mrcha“. Song je „archetypickým“ povzdechem všech žen, které trpí nepochopením ze strany mužů. K této písničce vznikla zhudebněná reakce nepochopených mužů, kterou zazpívá Jarda Svoboda ze skupiny Traband spolu s frontmanem Tap Tapu Jiřím Holzmannem. Píseň se jmenuje „Kdybych já byl xindl“ , kterou speciálně u příležitosti KONCERTU PROTI RASISMU složil Xindl X.

Jarda Svoboda si s Tap Tapem zazpívá i vlastní hit „Černej pasažér“, který svým názvem výborně ladí k tématu večera. Zazní také populární „Známka punku“ nejen pro punkovou menšinu obyvatelstva. S tématem rasismu a černobílým vnímáním světa si báječně pohrál král popu Michael Jackson ve svém slavném hitu „Black or White“. Na koncertě jej uslyšíte v originální aranži, za doprovodu Tap Tapu zazpívá Tonya Graves.

Organizátoři lákají na akci s nadsázkou, která bude bezesporu provázet i celým koncertem moderovaným Láďou Angelovičem z The Tap Tap a Ester Kočičkovou.

Vstupenky na koncert prodává Ticketpro a Lucerna Music Bar za 150,- Kč.

Bonus ke každé vstupence na koncert: vstup na předpremiéru filmu Poslední let Petra Ginze zdarma (do naplnění kapacity kina Lucerna).

Více informací na www.lucernaprotirasismu.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip