Babinet.cz  /  Magazín  /  Volný čas  /  Chystáte se na dovolenou před prázdninami? Nezapomeňte na ochranu pokožky před sluníčkem.

Chystáte se na dovolenou před prázdninami? Nezapomeňte na ochranu pokožky před sluníčkem.

Redakce Babinet

holčička s rukávky s kosmetikou Linola-velké fotoMáme pro Vás super nabídku.
Linola Sonnenschutz LSF 50 (200ml) se slevou 50% a poštovným zdarma! Doporučená prodejní cena 498,- Kč. Cena pro Vás 249,- Kč.


Linola Sonnenschutz je gelové lotion chránící citlivou a atopickou pokožku před účinky UVA i UVB záření. Snadno se roztírá a chrání ihned po namazání. Bez barviv, parfemace a konzervantů. Vhodné i pro malé děti.

Objednávat můžete na e-mailu: linola@medac.cz
Další informace Vám obratem pošleme.
Akce platí do 15.4. 2012, nebo do vyčerpání zásob.
Cena je včetně 20% DPH.

Expirace Linola Sonnenschutz LSF 50 je do konce června 2012.

Účinky:

Vysoce účinná ochrana i velmi citlivé a atopické pokožky
před UVA a UVB zářením.

Vlastnosti:

Jemné gelové mléko (lotion) neobsahuje barviva, parfémy
ani konzervační látky. Mléko je dobře roztíratelné, rychle
se vstřebává, ihned kůži chrání a díky nízkému podílu
tuku a absenci minerálních pigmentů nezanechává bílý
lepivý film. Je prokazatelně voděodolné.

Pro koho a kdy:

Opalovací mléko je vhodné pro každodenní ochranu citlivé a ekzematické pokožky, díky svým vlastnostem je navíc vysoce vhodné i pro ochranu kůže batolat a malých dětí, což bylo prokázáno klinickou studií z roku 2010.

Aplikace:

Mléko stejnoměrně rozetřete a nechte samovolně vsáknout do pokožky, což zajistí lepší ochranný účinek (silné vtírání do kůže snižuje tloušťku ochranné vrstvy). Po nanesení můžete ihned vyjít na slunce, protože složení Linola Sonnenschutz nevyžaduje žádnou čekací lhůtu!

Více o produktu najdete na www.linolaweb.cz/slunicko-sviti

foto holčičky s kyblíčkem
Studie účinků Linoly Sonnenschutz na kůži dětských atopiků

Základním preventivním opatřením časných i pozdních následků UV záření je fotoprotekce neboli ochrana kůže před účinky záření. Nejen, že byste měli s dětmi vyhledávat stín, ale důležité je také oblečení a v naposlední řadě ochranný krém. V případě dětí s atopickou pokožkou je bohužel výběr opalovacího přípravku ztížen citlivostí kůže, která špatně reaguje na parfemaci, použitá barviva apod. Opalovací přípravky Linola Sonnenschutz jsou lékaři doporučovány právě i pro děti s atopickou dermatitidou. Za účelem ověření tohoto předpokladu byla v roce 2010 u dětí s atopickou dermatitidou provedena profesorem Wilhelmem v Institutu pro aplikovaný dermatologický výzkum v Hamburgu studie klinického hodnocení snášenlivosti těchto přípravků pro ochranu pokožky před působením UV záření. Ve studii bylo sledováno 44 dětí s atopickým ekzémem (24 chlapců a 20 děvčat) ve věku 6 měsíců až 14 let. Před zahájením dermatolog ohodnotil stav pokožky, následně byla po dobu 2 týdnů u dětí 2krát denně na celé tělo prováděna aplikace testovaného přípravku. V případě potřeby pak byla léčba kůže doplněna o aplikaci Linola Lotion a pro mytí děti používaly sprchovou emulzi Linola Dusch und Wasch. Po dvou týdnech nebyly ani u jednoho z dětí pozorovány vedlejší účinky, navíc po takto krátkodobém užívání bylo vypozorováno výrazné zlepšení stavu atopické pokožky – obzvláště z hlediska suchosti kůže. Stav kůže sledovaných pacientů se viditelně vylepšil, snášenlivost produktů byla vynikající.

Rodiče zhodnotily Linolu Sonnenschutz SPF 30 a SPF 50 jako „velmi dobrý“ až „dobrý“ přípravek pro ochranu jejich dětí. Na základě této studie je tedy vhodné oba opalovací přípravky vřele doporučit nejen na ochranu dětské pokožky, ale i na ochranu pokožky dětí s atopickým ekzémem!

 

skupina výrobků Linola

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip