Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Namáháte své oči? Dopřejte jim výživu i cvičení.

Namáháte své oči? Dopřejte jim výživu i cvičení.

19.3.2012 - Noventis s.r.o.

Zena s brylemiŘíká se, že zrak je nejcennějším smyslem člověka. Většinou našich denních činností však zrak zatěžujeme. Prací s počítačem, řízením, relaxací u dobrého filmu v televizi. Ale co můžeme udělat pro to, aby náš zrak ani s přibývajícím věkem nebo při časté námaze neztrácel na své kvalitě? Stačí pár minut očních cviků v průběhu dne, v létě nosit sluneční brýle a také dopřát očím správnou výživu.

Před prováděním oční gymnastiky je potřeba dobře si protáhnout krk a ramena, aby se páteř, krk i oči prokrvily. Pohyby pak provádějte jen do poloh, ve kterých je vám to příjemné. Tipy na cviky pro uvolnění očí najdete třeba na www.ostrovidky.cz.

ANaše oči poškozuje zejména UV a ionizační záření, které jsou zdrojem volných radikálů a mohou poškodit náš zrak. Základem ochrany očí nejen v létě, ale také v zimě na horách, jsou kvalitní sluneční brýle s odpovídajícím UV filtrem. Bez něj plní brýle funkci pouze estetickou, vůbec ale naše oči neochrání.

Náš zrak neohrožuje pouze intenzivní sluneční záření, ale také exhalace v ovzduší, kdy nás obklopuje velké množství volných radikálů. Lidský organismus se dovede proti volným radikálům bránit pomocí tzv. antioxidantů. Vyvážená strava bohatá na antioxidační vitamíny a minerály prospívá nejen očím, ale celému organismu např. vitamin A, C, E, zinek, selen.

Pro výživu oka jsou důležité také karotenoidy (lutein a zeaxantin), které se nachází v zelenině: v mrkvi, brokolici, kapustě, kukuřici, listovém salátu, čerstvém špenátu, rajských jablkách a zelených fazolkách. Tyto karotenoidní pigmenty mají schopnost pohlcovat modrou část světelného spektra, které je pro buňky sítnice zvlášť nebezpečné a může je poškodit. Čím je koncentrace pigmentů v buňkách sítnice vyšší, tím je i lepší její ochrana. Koncentrace karotenoidů v oku s přibývajícím věkem klesá, a proto je důležité je doplňovat!

Ostrovidky

Známy jsou i blahodárné účinky některých rostlinných extraktů na náš zrak. V tradiční lidové medicíně jsou často používány například borůvky nebo světlík lékařský. Bylo zjištěno, že aktivní složkou borůvkového extraktu jsou antokyany, které vykazují antioxidační vlastnosti. Podílejí se také na regeneraci zrakového barviva rodopsinu v tyčinkách sítnice oka a tím výrazně přispívají ke zlepšení vidění za šera a adaptaci na tmu. Antokyany mají také pozitivní vliv na propustnost drobných cév. Světlík lékařský bývá oceňován pro své zklidňující účinky u podrážděných a unavených očí.

Boruvky

Ne všichni jsme však ochotní začlenit do jídelníčku dostatečné množství takových potravin. Proto je na trhu řada doplňků stravy, jejichž užíváním docílíte optimální výživy oka.

Jedním z nich je novinka na trhu – přípravek Ostrovidky Neo.

Doplněk stravy Ostrovidky Neo je již třetím v řadě Ostrovidek. Obsahuje směs vitamínů, minerálů, karotenoidů a rostlinných extraktů, které pozitivně ovlivňují zrakové funkce u mladých lidí a zachovávají jeho kvalitu i v pozdějším věku. Jednotlivé složky přípravku podporují správnou funkci oční sítnice. Jeho užívání je vhodné pro všechny osoby, které svůj zrak nadměrně zatěžují (práce na počítači, řidiči) i pro ty, kteří si chtějí zachovat dobrý zrak až do pozdního věku.

 

PCKromě antioxidačních vitamínů a minerálů jsou v přípravku obsaženy také pro naše oči nezbytně důležité karotenoidy - lutein a zeaxantin.

Ostrovidky Neo obsahují v 1 kapsli:

  Obsah v 1 kapsli % DDD
Rybí olej 170 mg -
Vitamín C 60 mg 75 %
Světlíkový extrakt 25 mg -
Vitamín E 12 mg 100 %
Zinek 10 mg 100 %
Lutein 10 mg -
Zeaxantin 3 mg -
Antokyany z borůvek 1 mg -
Vitamín A 800 μg 100 %
Selen 20 μg 36 %

% DDD = % doporučené denní dávky v 1 kapsli.

Doplněk stravy Ostrovidky Neo zakoupíte v lékárnách i na www.noventis.cz. Balení označená samolepkou obsahují dárek – čisticí ubrousek z mikrovlánka na brýle a monitory.

Pojďte si zasoutěžit o poukázky na nákup v hodnotě 1 000 Kč.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip