Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Březnové knižní novinky

Březnové knižní novinky

18.3.2012 - Sofii

Pokud stejně jako já toužebně očekáváte jaro a máte pocit, že se ten čas nesnesitelně vleče, pak možná uvítáte rozptýlení v podobně knižních novinek z nakladatelství Fragment a Grada. Můžete si zabojovat se svými dětmi jako Dračí rytíř proti zlu, vydat se s lovkyní snů vstříc temnotě, být na chvíli sám Percy Jackson jeho v novém dobrodružství a nebo se začíst do autobiografie ženy uvězněné v terezínském ghettu. Udělejte si radost a nebo obdarujte své blízké novou knížkou na ukrácení čekání na jarní slunečné dny.


Dračí meč –  Magická bouře
Pomozte Leonovi v boji proti zlu. Vstupte do děje s kouzelným mečem, který je součástí knihy, a vyzkoušejte své schopnosti a šance uspět. Vydejte se s dračími rytíři do neviditelného světa a vzdorujte magické bouři zla. A buďte odvážní! Temné síly se nevzdávají.
Počet stran-120, formát- 120x180  mm, váz. s mečem, 179 Kč
www.fragment.cz

Dračí meč –  Železní strážci       
 Pomozte Leonovi v boji proti zlu. Vstupte do děje s kouzelným mečem, který je součástí knihy, a vyzkoušejte své schopnosti a šance uspět. Pozor, nebezpečí číhá všude! A železní havrani, strážci hodin života z věže času, útočí!
Počet stran-120, formát- 120x180  mm, váz. s mečem, 179 Kč
www.fragment.cz

Můj milý deníčku – Kluci, škola a další šílenosti
Jmenuju se Jamie a chodím na druhý stupeň základky. Píšu si deník. Proč? Někdy jen tak a občas si to o zapsání prostě říká! Ve škole se dějou věci k neuvěření a čas od času mám pocit, že se všichni kolem zbláznili - rodiče, učitelé i moje kamarádky.
Počet stran - 112, formát - 130x197 mm, brož., 99 Kč
www.fragment.cz

Můj milý deníčku – Moje džíny jsou fakt děsný!   
Jmenuju se Jamie a píšu si deník. Pořád se kolem mě něco děje. Ve škole je to někdy dost šílený a učitelé a moji rodiče jsou všechno, jen ne cool. Taky občas sledujete lidi kolem? Vážně děsný, co si některý holky vezmou na sebe!  
Počet stran - 144, formát - 130x197 mm, brož., 99 Kč
www.fragment.cz

Deník úúúplně obyčejného upíra – Moje "super" rodinka  
Jmenuji se Nigel Mullet. V upíra jsem se proměnil, když mi bylo patnáct. V tomhle věku už zůstanu napořád, takže musím trávit věčnost bojem s akné, mutujícím hlasem a svou neobratností při balení holek. Trápí mě mé zoufalé pokusy o upoutání pozornosti mé životní lásky Chloe. Jsem mrtvý už víc než osmdesát let a přitom jsem ještě ani jednou neměl holku! A do toho musím neustále řešit mé neskonale trapné upírské rodiče, kteří se pokoušejí pít krev mým kamarádům.
Počet stran - 224, formát - 130x197 mm, brož., 199 Kč
www.fragment.cz

Úžasný deník – Tom Gates – Super hustý výmluvy!
Dostat se na první místo tabulky zlatých hvězdiček třídního učitele Fullermana je trochu ošidné.Především kvůli následujícím okolnostem:
1. Marcus Meldrew je podlý darebák, který podle mě nemá za lubem nic dobrého.
2. Bolí mě zub, a to tak, že se ani nemůžu soustředit na kreslení při hodině.
3. V jednom kuse mě rozptylují zajímavé činnosti jako plavání, odchyt brouků a především oblíbená zábava: rozčilování sestry Delie.
Počet stran - 352, formát - 125x195 mm, váz., 249 Kč
www.fragment.cz

Můj zápisník – Tajemství, zážitky, kamarádi
Zápisník pro každou správnou holku!
Zapiš si vše, třeba kdy slaví kamarádi narozeniny, postřehy z tvé oblíbené knížky nebo filmu, všechna tajemství. V zápisníku tě čekají skvělé rady a tipy jak žít zdravě.
Na konci je adresář a univerzální kalendář, do kterého si můžeš přehledně zapsat všechny akce s kamarády.
Počet stran - 136, formát - 140x190 mm, brož., 129 Kč
www.fragment.cz

Nemysli si nesmysly  
Víš, že:
- Mount Everest je nejvyšší horou světa,
- jeden den má 24 hodin,
- konec duhy není možné najít,
To ví přece každý! Co když to ale není pravda?
V knize Nemysli si nesmysly se dozvíš, co je na  těchto zajímavých skutečnostech pravda a co jsou naopak pouze mýty, nesmysly a omyly.
Počet stran - 128, formát - 129x198 mm, váz., 179 Kč
www.fragment.cz

Dobrodružná bludiště – Pirátský poklad     
Projdi bludištěm a zažij spoustu dobrodružství! Tvůj přítel potřebuje pomoc. Jeho rodině hrozí život v chudobě – loď, na které se plavil jeho otec, byla přepadena piráty, kteří jej oloupili o všechen majetek. Tvým úkolem je najít cestu do přístavu. S kapkou štěstí se ti podaří odpracovat si cestu jako plavčík. V okamžiku, kdy se výpravě podaří piráty objevit a začne bitva, bude tvým úkolem porozhlédnout se po mapě, na níž je zakreslený poklad. Když ji najdeš, budeš na nejlepší cestě uhodnout závěrečnou hádanku, vyluštit poslední kód a najít poklad.
Počet stran - 32, formát - 235x287 mm, brož., 99 Kč
www.fragment.cz

Dobrodružná bludiště – Tajemství pyramid
Vstup do starověkého Egypta, do vesnice, nad níž se tyčí Velká pyramida. Tvůj přítel potřebuje pomoc. Jeho otec uvíznul uvnitř pyramidy a zachránit ho můžete jedině společně. Nedorazíte-li včas, zůstane v pyramidě uvězněn. Musíte najít cestu tajnými tunely a komorami skrytými uvnitř pyramidy. Cestou budeš muset rozluštit záhadné hieroglyfy, najdeš zlatý poklad a dozvíš se spoustu informací o tom, jak v Egyptě žili faraonové. Podaří-li se ti z hrobky uniknout, budeš na nejlepší cestě uhodnout závěrečnou hádanku a vyluštit poslední kód, který ti umožní misi dokončit.
Počet stran - 32, formát - 235x287 mm, brož., 99 Kč
www.fragment.cz

Hororland – Dracula   
Trpíte nočními můrami, strachem ze tmy nebo nespavostí? Tento komiks není nic pro vás!
Cítíte, jak se na krajinu snesla noc? Jak pomalu a potichu mrazivá mlha roztahuje svou chladnou náruč? Dnes opět něco nepřirozeného a zlého chodí okolo domu a číhá na neopatrné duše. Rozsviťte světla, zamkněte dveře, zatáhněte rolety, schovejte se pod peřinu…
Počet stran - 128, formát - 163x239 mm, brož., 149 Kč
www.fragment.cz

Krimitým – Tygří doupě + Ostrov lebek  
Staň se členem Krimitýmu!
Rozhodni se, jak budeš zločin vyšetřovat. Ale pozor! Když uděláš chybu, budeš z případu odvolán. Pozorně sleduj všechny dostupné ilustrace, na kterých mohou být ukryty stopy. Pečlivě si poznamenej, kolik špatných rozhodnutí jsi udělal. Na závěr se dozvíš, jestli jsi dobrý agent.
Někdo unesl dceru hongkongského podnikatele. Celý případ je na tobě – ale hoď sebou, nebo bude pozdě!
Milionář nalezen ve své luxusní ostrovní rezidenci – mrtev! Nikdo ale nedokáže přijít na to, jak zemřel. Musíš se vypravit na Ostrov lebek a záhadu vyřešit dřív, než vrah unikne.
Počet stran - 128, formát - 134x205 mm, brož., 149 Kč
www.fragment.cz

Pec nám spadla  
Rozkládací leporelo s motivem známé písničky a veselými ilustracemi Veroniky Čtvrtečkové bude vaše děti bavit.
Počet stran - 12, formát - 158x109 mm, leporelo rozkládací, 89 Kč
www.fragment.cz

Vařila myšička kašičku  
Rozkládací leporelo s motivem známé říkanky a veselými ilustracemi Veroniky Čtvrtečkové bude vaše děti bavit.
Počet stran - 12, formát - 158x109 mm, leporelo rozkládací, 89 Kč
www.fragment.cz

Křišťály moci – Minotaurus
Tajemný labyrint v horách ukrývá tvora, který dávno zapomněl, kým býval. Přesto čeká na Vyvolenou, která ale jeho hlas slyšet nechce. Isgraël mezitím chystá poslední úder, který zmaří všechny naděje na záchranu. Nikdo ale netuší, že přitom osvobodil prastaré zlo, před kterým nikdo neuteče...
Čtvrtý díl navazuje na předchozí Křišťály moci – Zrada temného elfa, Křišťály moci – Hněv Pána ohně a Křišťály moci – Věž zkázy.
Počet stran - 296, formát - 152x228 mm, váz., 299 Kč
www.fragment.cz

Lovkyně snů – Vstříc temnotě
Jmenuju se Janie. Je mi teprve sedmnáct, ale skutečnost pro mě začíná být horší než sny.
Na Fieldridgeské střední škole se dějí znepokojivé věci. Přesto nikdo nechce promluvit a ani vyšetřování nikam nevede. Co je však ještě horší, začínám odhalovat pravdu o sobě a o svých schopnostech - a ta je pochmurná.
Počet stran - 256, formát - 115x183 mm, brož., 179 Kč
www.fragment.cz

Bohové Olympu – Proroctví  
Vítejte zpátky v Táboře polokrevných! Volné pokračování napínavé dobrodružné série Percy Jackson právě začíná!
Do Tábora polokrevných přicházejí noví hrdinové Jason, Piper a Leo. Ale než se stačí pořádně rozkoukat, čeká je nebezpečná výprava, vedená záhadným proroctvím. A podaří se při tom všem vypátrat i Percyho Jacksona, ztraceného hrdinu?
Počet stran - 512, formát - 145x210 mm, váz., 399 Kč
www.fragment.cz

Zahrádkář – Návod k přežití         
Máte zahrádku? A baví vás zahradničení? Pak je tato příručka určená právě vám! Přinášíme vám neocenitelného rádce pro všechny zahradníky, od úplných začátečníků až po zkušené kozáky. Martin Baxendale nabízí úsměvný pohled na všechny klady a zápory tohoto bohulibého koníčka.
Počet stran - 32, formát - 210x147 mm, brož., 79 Kč
www.fragment.cz

Facebook – Průvodce pro závislé   
Také se pro vás stal Facebook drogou a trávíte na něm mnohem víc času, než byste měli? Pak je tato příručka určená právě vám! Neocenitelné rady Martina Baxendalea vám pomohou tuto nebezpečnou závislost zvládnout, případně zdařile zamaskovat.
Počet stran - 32, formát - 210x147 mm, brož., 79 Kč
www.fragment.cz

Dagmar Hilarová - Nemám žádné jméno
Neuvěřitelný příběh české básnířky a spisovatelky Dagmar Hilarové. Krátce před patnáctými narozeninami byla transportována do terezínského ghetta a strávila zde více než dva roky.
Knihu vydala pod svým jménem  nizozemská spisovatelka Miep Diekmann, která si autorství neprávem přisoudila poté, co jí skutečná autorka důvěřivě svěřila svůj rukopis. Po více než třiceti letech vychází autorské dílo Dagmar Hilarové, které získalo již tři významná literární ocenění, v českém jazyce, jak si to vždy přála.
Počet stran - 96, formát - 145x205 mm, váz., 199 Kč
www.fragment.cz
 
Klub Tygrů – Černí bojovníci   
Noční útoky maskovaných černých bojovníků šíří po městě strach a paniku. Noc nindžů se stává zlým snem i pro Klub Tygrů. Zatímco Luk zůstane zavřený v nákupním centru, stává se Biggi svědkem únosu a Patrik dokonce zajatcem! Klub Tygrů musí najít důkazy a vnést do případů tajemných nindžů jasno! Zapoj se do pátrání i ty a zažij celé dobrodružství z první ruky!
Počet stran - 128, formát - 120x180 mm, váz. s lupou, 179 Kč
www.fragment.cz

Klub Tygrů – Oživlá mumie
Při vykopávkách uprostřed egyptské pouště odkryjí badatelé dosud neznámou pyramidu. Faraonova mumie ožívá a mstí se každému vetřelci. Po stopě záhadné kletby se vydávají i kamarádi z Klubu Tygrů, Biggi, Luk a Patrik. Podaří se jim rozluštit tajemství staré více než 5000 let? Zachrání poklady nesmírné hodnoty, aniž by ohrozili životy mnoha lidí kolem i své vlastní? Zapoj se do pátrání i ty a zažij celé dobrodružství z první ruky!
Počet stran - 128, formát - 120x180 mm, váz. s lupou, 179 Kč
www.fragment.cz

Líza a spol. – Nový kluk
Líziny kamarádky Rebeka, Kiki, Kája a Benta našly svůj domov na internátě jezdecké školy Rosenberg, ve které se skoro všechno točí jen kolem toho, co mají nejraději: jejich koní!
Příchod nového studenta způsobí obrovské pozdvižení. Všechny jsou okamžitě připraveny okouknout Daniela a jeho koně Mysteryho. Když pak na zámek nastoupí ještě nový stájník Patrik, způsobí to mezi kamarádkami opravdu poprask!
Počet stran - 120, formát - 125x195 mm, váz., 179 Kč
www.fragment.cz

Líza a spol. – Nebezpečný útěk
Líziny kamarádky Rebeka, Kiki, Kája a Benta našly svůj domov v jezdeckém internátě Rosenberg, ve kterém se všechno točí kolem toho, co je jim nejdražší: jejich koní!
Káje se zhroutí svět. Kvůli špatným výsledkům ve škole se nesmí zúčastnit plánovaného putování na koních. Bez okolků se tedy vydává sama do noci, a dostane se tak do obrovského nebezpečí. Druhý díl navazuje na předchozí titul Líza a spol. – Nový kluk
Počet stran - 120, formát - 125x195 mm, váz., 179 Kč
www.fragment.cz

Bájná země DELTORA – Hora děsu  
Pátý kámen Kouzelného pásu Deltory nebude vůbec snadné získat. V temných hlubinách Hory děsu, která se tyčí na samotných hranicích se Zemí stínů,  jej hlídá strašlivý vládce.
Pátý díl napínavé edice Bájná země DELTORA.
Počet stran - 128, formát - 130x197 mm, váz., 149 Kč
www.fragment.cz

Bájná země DELTORA – Labyrint bestie
Vydejte se hledat šestý kámen Kouzelného pásu Deltory. Tentokrát vás putování zavede do hrůzného místa s názvem Labyrint bestie. Na každém kroku číhají přisluhovači Pána stínů. Kromě nástrah, které krutovládce připravil, je třeba se vypořádat i s nelítostnými piráty a tajemným vůdcem Hnutí odporu Zmarem.
Šestý díl napínavé edice Bájná země DELTORA.
Počet stran - 128, formát - 130x197 mm, váz., 149 Kč
www.fragment.cz

Hry a rošťárny pro kluky a holky  
Knížka plná her a nápadů nejen na školní přestávku.
Šibenice, Lodě, Piškvorky a spoustu dalších!
Počet stran - 48, formát - 164x230 mm, brož., 89 Kč
www.fragment.cz

Kronika Cartera Kanea – Rudá pyramida
První díl nové trilogie Ricka Riordana (autora Percyho Jacksona)!
Myslíte si, že je nějaký med nechodit do školy, věčně létat po celém světě, vozit s sebou jenom to, co se vejde do jednoho kufříku, a nemít žádný pořádný domov? Tak to budete koukat! Už šest let cestuje Carter Kane z místa na místo se svým otcem, věhlasným egyptologem. Pořádně nezná ani vlastní sestru Sadie, která žije s prarodiči v Londýně. Děti se smějí setkat jen dvakrát do roka a tentokrát pro ně otec ještě ke všemu vymyslí nudnou prohlídku Britského muzea. Jenže egyptští bohové se probouzejí! Začínají nejděsivější Vánoce, jaké kdy Carter a Sadie zažili.
Počet stran - 408, formát - 145x210 mm, váz., 299 Kč
www.fragment.cz

Kossak Hans Christian - Jak se snadno učit a více si pamatovat
Chtěli byste se snadněji učit, více si pamatovat a nebát se zkoušek? Pomůže vám tato knížka! Najdete v ní řadu ojedinělých a zároveň osvědčených metod, tipů a triků, jak se učit efektivně a s lepšími výsledky. Dozvíte se, jaké existují techniky pro lepší učení a zapamatování, jak si učení zorganizovat a rozložit pracovní výkon či jak zvýšit pracovní motivaci.
Počet stran – 224, formát - A5, váz., 269 Kč
www.grada.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip