Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Pozvánka do divadla: Muži a Malá smrt v divadle Ponec

Pozvánka do divadla: Muži a Malá smrt v divadle Ponec

13.2.2012 - Redakce Babinet

Jak si v dnešní době žijí muži? Není toho na ně někdy moc? Na tyto otázky se snaží najít odpověď režisérka a choreografka Adéla Laštovková Stodolová společně s uměleckým tandemem SKUTR v  představení Muži, které bylo po své prosincové premiéře zahrnuto do pravidelného programu divadla Ponec diváci jej mají možnost zde zhlédnout 10. a 11. března. Inscenace na pomezí žánrů se zabývá výzvami, kterým musí muži ve svém životě čelit, ať už se jedná o jejich vztahy se ženami, muži, přítelkyněmi, přáteli či rodiči nebo o nároky, které na ně současná společnost klade.

muži

V představení Muži se šestice mužů vydává na cestu do divočiny, aby našli odpovědi na ty nejniternější otázky a vyrovnali se zde se svými problémy, jako je stagnace, potlačená agrese, homosexualita, víra nebo nepřítomný otec, především však sami se sebou. „Nablýskané časopisy jsou plné řešení všech možných problémů žen, ale kdo se zajímá o muže?“ klade si otázku režisérka Adéla Laštovková Stodolová. Muži své pocity tolik nesdělují, ale právě z nevyřešených traumat mohou plynout jejich vnitřní splíny a pochybnosti. Přitom jen fakt, že se muž stane otcem, je podle režisérky důvod k tomu být na sebe hrdý. „Doufám, že naše představení přispěje k tomu, že se konečně přestaneme dívat na muže s předsudky, které nám jsou stále dokola vštěpovány,“ dodává režisérka, která se pro tvorbu představení inspirovala skutečnými příběhy mužů kolem sebe.

Inscenace Muži přímo navazuje na úspěšné autorské představení Malá smrt, ve kterém se tandem SKUTR tvořený Martinem Kukučkou a Lukášem Trpišovským spojil s choreografkou, performerkou a studentkou Ctibora Turby Adélou Laštovkovou Stodolovou. Malá smrt pojednává o třech párech hledajících toho pravého, je poetickým divadlem, které spojuje křehkou poetiku tanečnice Laštovkové Stodolové se svérázným pohledem režisérské dvojice SKUTR a osobitým zpodobněním různých forem lásky. Inscenace se poprvé s úspěchem představila veřejnosti v plenéru Královské a knížecí Akropole pražského Vyšehradu, posléze byla uvedena v La Fabrice. Tvůrci mají za sebou také autorskou spolupráci na představení Joke Killers, jež si odbylo svou premiéru v roce 2010 na světové výstavě Expo v Šanghaji.

Vstupenky na představení Muži a Malá smrt lze zakoupit v předprodeji v divadle Ponec za 160 korun, studenti, senioři a ZTP zaplatí 90 korun, na místě pak budou lístky stát 190 a 120 korun.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip