Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Dům pro všechny generace

Dům pro všechny generace

30.1.2012 - Redakce Babinet

Neziskových projektů existuje v České republice celá řada. Některé se zaměřují na děti z dětských domovů, jiné na lidi s postižením, další na seniory. Najdeme mezi nimi ale i takové, které se snaží skupiny potřebných propojit a vytvořit pro ně společný projekt. Takovým projektem je i Dům pro všechny generace občanského sdružení Každý koš pomáhá, který podporuje i tradiční česká značka Zlaté. Projekt byl spuštěn na Mistrovství světa v basketbalu žen 2010, kdy se do něho zapojily všechny týmy a zastřešila jej přímo světová organizace FIBA. V Čechách jej svým jménem zaštiťuje člen výboru tohoto občanského sdružení a první Čech v NBA, Jiří Zídek.

Již druhým rokem proběhla na tento projekt i vánoční sbírka. V nákupních centrech Obchodní Centrum Chodov v Praze a Nákupní Centrum Královo Pole v Brně se loni v prosinci na projekt vybralo 28 615 Kč. Značka Zlaté pak přispěla částkou 30 474 Kč za virtuálně zavěšená kolečka na Facebooku a celkovou částku dorovnala na 200 000 Kč. Tato suma byla do rukou Jiřího Zídka pomyslně předána šekem začátkem ledna na basketbalovém utkání v Nymburce a je zcela určena projektu Dům pro všechny generace občanského sdružení Každý koš pomáhá.  

Dům pro všechny generace, v němž by mělo být 12 – 15 bytových jednotek, je určen především mladým lidem, kteří ve věku 18 let opouštějí dětské domovy, nejsou však ještě zcela připraveni na reálný život, a seniorům, kteří se nacházejí v těžkém životním období. Tento dům se tak stane přechodným domovem dvou generací, které si budou vzájemně pomáhat a čerpat životní zkušenosti z nově nabyté mezigenerační blízkosti a vzájemnosti. Cílem je provázat vzájemnou mezigenerační sounáležitost a zdůraznit vzájemnou úctu.

Záměr je také umožnit bydlení omezenému počtu lidí s postižením. Pozemek pro výstavbu v Praze věnuje Náboženská obec Církve československé husitské v Michli. Cílem je vybudovat zamýšlený dům a zabezpečit jeho provoz do pěti let.

Podpořte tento projekt i vy. Po celý rok můžete zasílat DMS v hodnotě 30 Kč na číslo 87 777 a přispět tak 27 Kč na projekt Dům pro všechny generace.

 

 


Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip