Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Máte-li suchou pokožku, pomůže LINOLA!

Máte-li suchou pokožku, pomůže LINOLA!

Martina Šnajdrová

scéna koupání dítěteLinola Fett Ölbad je přísada do koupele, použitelná též při sprchování. Je to vlastně čirý, lehce nažloutlý olejový roztok, který zjednodušeně řečeno, pokrývá pokožku příjemným lehce mastným filmem. Tím pomáhá k obnově přirozeného povrchu kůže. Neobsahuje žádné konzervační látky a výborně se doplňuje s přípravkem Linola Fett. Je vhodný k podpůrné léčbě suchých nebo šupících se kožních onemocnění, jako jsou například atopický ekzém nebo lupénka. Používá se u dospělých, dětí i kojenců od prvního dne po narození. Rychle se vstřebává, zlepšuje obsah vody a tuku v pokožce a tím zvyšuje elasticitu kůže a zmírňuje nepříjemné pocity svědění. Používá se k přípravě plných nebo částečných koupelí, eventuálně k nanášení přímo na kůži při sprchování. Výrobce doporučuje použití nejméně 2-3x týdně, je však možné i denní použití. Používání je přitom velmi jednoduché: každý přípravek je vybaven odměrkou. Pro plnou koupel si odměříme cca 30-40ml, pro částečnou 2ml přípravku a nalijeme do vany s teplou vodou. Délka koupele by neměla přesáhnout 20 minut. U kojenců a malých dětí postačí několikaminutová koupel. Pozor, teplota lázně by neměla překročit 37 °C, neboť vyšší teplotou se snižuje efekt zpětného promaštění. Při sprchování stačí 20ml přípravku. Nejprve se nanese přímo na vlhkou kůži a potom osprchuje. Po koupeli pokožku lehce osušíme ručníkem. Silné osušení a tření snižuje terapeutický efekt. Stejně tak dodatečné použití mýdel, sprchových gelů, pěn do koupele apod. zcela ruší účinek tohoto přípravku.

lahvička s přípravkem LinolaA jak naše testování dopadlo?
Používání výrobku pro mne bylo překvapivé a velmi příjemné. Hned po prvním použití jsem cítila úlevu od svědění. První slovo, které mě napadlo, bylo „nádhera“. I po lehkém osušení a oblečení jsem cítila krásný pocit promaštěné, nikoli však přemaštěné, kůže celého těla. Neměla jsem nutkání ihned si jít namazat ruce mastným krémem, jak jsem to vždy po umytí pravidelně dělávala. A to všechno jen díky sprchování s přípravkem Linola Fett Ölbad. Já se totiž nekoupu. Co se týče mých dětí, v přípravku se denně koupaly dle návodu a výsledek je skutečně nad očekávání. Jejich největším problémem byla tzv. hroší kůže – výsev ekzematických pupínků téměř po celém těle. Při každodenním používání tohoto přípravku se děti téměř nedrbou a nemusím je ani promazávat, tak jak bylo u nás dříve každovečerním zvykem. Dokonce jim takto omývám i tváře, pak lehce „oťupkám“ ručníkem, abych jim olejíček nesetřela a ono to funguje. Mají tvářičky krásně hladké, bez pupínků.
A výsledek v druhé testující rodině? Šupinky na nohách, které měli všichni tři, jsou teď již nepatrné. Kůže na rukách, která byla původně velmi vysušená, je vláčná. Pokožku mají všichni celkově o 80 % zdravější a po rozškrábaných pupíncích u jednoho z dítek zbyly pouze jizvy. Prasklinky na hřbetech rukou se zacelily a původně suchý dekolt mé kolegyně se leskne jemností.

Doporučujeme všem, kteří mají podobné problémy s pokožkou. Přípravek Linola Fett Ölbad skutečně funguje a to jak při koupání, tak i při sprchování.


K dostání v lékárnách a na http://www.linolaweb.cz/produkt-linola-fett-olbad
Na předpis v kamenných lékárnách nyní za velmi výhodnou cenu: cca 20,- Kč/bal.
I bez lékařského předpisu.

Více o výrobcích řady Linola se můžete dozvědět na stránkách www.linolaweb.cz.

přehled výrobků Linola

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip