Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Redakční tipy: Jak snadněji přežít nachlazení

Redakční tipy: Jak snadněji přežít nachlazení

29.1.2012 - Renáta Řeháková

Letošní zima si s námi teplotně docela pohrává. Před pár týdny vládlo typicky březnové počasí a nyní nás zase čekají mrazivé dny. V těchto prudkých výkyvech počasí je náš organizmus náchylnější k různým infekcím a zánětům. Pokud k tomu připočteme suché a málo větrané prostředí na pracovišti, cestu do práce v přeplněných dopravních prostředcích je nasnadě, že je nelehké se jim bránit.

Pakliže vás nějaká ta infekce přeci jen schvátí, tak vám přinášíme několik tipů pro rychlou a účinnou pomoc.

Na ucpaný nos a ochránu proti suchému vzduchu vyzkoušejte přírodní sprej Athomer Propolis, který uvolňuje ucpané nosní dutiny, odstraňuje hleny z dýchacích cest, hojí drobné rány a nos odřený od kapesníku. Zároveň také hydratuje sliznici, což uvítáte nejen při rýmě, ale i v místnostech s klimatizací nebo topením, které způsobují nepříjemně suchý vzduch.  Tento léčivý sprej velmi oceníte například i na palubě letadla. Běžné balení spreje Athomer Propolis obsahuje 150 ml a stojí 165 Kč
Pro malé děti vyzkoušejte Athomer Baby, který je svým složením a jednoduchou aplikací vhodný i pro kojence. Obsahuje 100 ml a stojí 165 Kč.

Na léčbu kašle vyzkoušejte rostlinný sirup na kašel STODAL®. Šetrný lék, patřící mezi fytofarmaka, pomáhá v boji se všemi typy kašle pomocí rostlinných složek. Tento účinný sirup obsahuje extrakty z rosnatky, vítodu a vonodřevu. V homeopatickém ředění jsou v něm zastoupeny i výtažky z hlavěnky, posedu, koniklece a dalších rostlin. Stodal® léčí všechny typy kašle a je možné jej užívat po celou dobu výskytu příznaků. Lék je vhodný pro všechny věkové skupiny, neobsahuje lepek ani chemická barviva. Může se kombinovat s jinými léky. Sirup navíc dobře chutná, takže si ho oblíbí především děti, které klasickou chuť léčiv odmítají. Příznivá cena 98 Kč za 200 ml navíc nenaruší domácí rozpočet. Více informací o sirupu naleznete na www.boiron.cz či www.stodal.cz.

Pakliže onemocní malé děti nastává problém je přesvědčit, aby si nechaly změřit teplotu.
Nedají se snadno obalamutit a ke studenému teploměru nemá důvěru. Ale jak už to s dětmi bývá, postačí, když vymyslíme něco chytrého, aby si samy měření teploty oblíbily. Tentokrát nemusíme pro radu chodit daleko, Sencor to vymyslel za nás. Dětské teploměry Sencor dítě upoutají svým vizuálem, dospělí ocení především jejich bezpečnost a rychlost. Nový ohebný hrot předchází možným zraněním, teplota je změřena za 30 až 60 sekund. Teploměr převlečený do kostýmů žabičky, medvídka a pandy je vybaven dalšími několika užitečnými funkcemi, jako například zvukovou signalizací po dokončení měření a indikací slabé baterie.

Nechte se hýčkat hřejivým teplem  
Jste vždy během (po) nemoci zeslabeni a více vnímáte chlad? Pořiďte si (preventivně) vyhřívací deku SENCOR SUB 190, do které se budete moci zabalit nebo ji použijte jako podložku do postele a necháte se hýčkat hřejivým teplem. Vyrobena je ze 100% polyesteru (umělého ovčího rouna). Tento na omak velmi příjemný materiál již sám o sobě slibuje vysokou hřejivost. Jakmile zapnete vyhřívání, rozsvítí se kontrolka zapnutí. Intenzitu vyhřívání si volíte 2 stupni nastavení teploty na dálkovém ovladači. Deka má ochranu proti přehřátí.
Po odejmutí kabelu s ovladačem je možné ji prát.
Další technické údaje:
Délka síťového kabelu: 2 m
Příkon 60 W
Rozměry: 150 x 80 cm
Doporučená prodejní cena vyhřívací deky (podložky) SENCOR SUB 190 je 699 Kč s DPH

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip