Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Ivan Mládek oslaví sedmdesátku s osmdesátkou svých hitů!

Ivan Mládek oslaví sedmdesátku s osmdesátkou svých hitů!

20.1.2012 - Redakce Babinet

Vmladek úterý 7. února 2012 oslaví skladatel, textař, hráč na bendžo a zpěvák Ivan Mládek sedmdesáté narozeniny. K této příležitosti vydá Supraphon bilanční 3CD s příznačným názvem Jožin z bažin a dalších 80 písní. Ivan Mládek převezme Jubilejní diamantovou desku za 1 507 200 prodaných hudebních nosičů, které od roku 1971 vydával Panton a Supraphon.

Supraphon k sedmdesátinám Ivana Mládka připravuje v edici Zlatá kolekce bilanční trojalbum. Pod názvem JOŽIN Z BAŽIN A DALŠÍCH 80 PÍSNÍ půjde o zábavnou procházku všemi fázemi hudebního vývoje bandžisty, skladatele, textaře a zpěváka Ivana Mládka, od swingujících začátků přes absolutní hitovost až po zcela současný repertoár.

Mládkův osobní výběr repertoáru na troj CD je s typickou nadsázkou rozdělen do tří částí: na písně, které umí nazpaměť, na ty, které si matně pamatuje a na sestavu skladeb, o kterých už ani netuší, zda jsou vůbec jeho. Věřit mu ale nesmíte, protože celý komplet je bohatě zaplněn od začátku do konce jednou slavnou či přinejmenším zcela povědomou melodií za druhou.

V doprovodném bookletu se Ivan Mládek ohlíží za všemi sestavami muzikantů, se kterými kdy hrál v Banjo Bandu. Tradičně ironicky vtipné, jazykově vynalézavě hravé a hudebně nostalgicky i kvalitně dobrou náladu vyvolávající jsou všechny písničky o Dášách, Lindách, skalách, medvědech, jezech, křečcích, Prčicích, rychlících, zkratkách, Třebáni (Hlásné), Láďovi a velorexu. Album vychází v pátek 27. ledna 2012!

Vydavatelství Supraphon připravuje na středu 1. února 2012 do klubu Limonádový Joe křest 3CD, v rámci kterého Ivanu Mládkovi předá Jubilejní diamantovou desku za 1 507 200 prodaných hudebních nosičů, které vydával od roku 1971 na značkách Panton a Supraphon.  

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip