Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Kazí se vám potraviny? Vakuujte je s VACSY!

Kazí se vám potraviny? Vakuujte je s VACSY!

18.1.2012 - Redakce Babinet

Víte, že díky vakuování s patentovaným systémem VACSY vydrží vaše potraviny až 5krát déle čerstvé, a že se tím zbavíte nejen nepříjemného zápachu v ledničce, ale také šíření nebezpečných bakterií a plísní? Vyhazujete často zbytky jídla, sýry, zeleninu nebo ovoce, vyléváte nedopité mléko nebo víno? Popřemýšlejte nad tím, zda by se vám nevyplatila investice do vakuovacího systému.

Uchovávání čerstvých potravin bylo vždy problematické. V minulosti se nejčastěji používaly pro konzervaci potravin sůl, ocet nebo sušení. Pak přišlo uchovávání v ledničce, kde jsou potraviny skladovány při nízkých teplotách, které zabraňují šíření bakterií. To ale vede k tomu, že zelenina změkne a vyschne, maso změní svou barvu a může zhořknout. Výrazný pach ryb se šíří na vše, co je uskladněno v jejich blízkosti (společně s rybami bychom rozhodně neměli skladovat mléčné výrobky). Čerstvé vůně a chutě tak byly obětovány, aby byla prodloužena doba skladování potravin.

Jak tedy potraviny správně uchovávat?

Pokud vás trápí to, že ledničku, která je načichlá potravinami, musíte často mýt, popřípadě vám zelenina či ovoce brzy zplesniví, vyzkoušejte vakuové uchovávání potravin. Patentovaný vakuový systém VACSY představuje jeden z nejkvalitnějších komerčních způsobů konzervace a hygienického skladování potravin, který umožňuje uchovat potraviny i nápoje v domácnosti až pětkrát déle čerstvé než při běžných metodách skladování. Navíc s jeho pomocí můžete plánovat jídelníček pro celou rodinu třeba i na týden dopředu, protože máte balená hotová jídla vždy po ruce.

  • Nedopili jste otevřené víno? Nevadí! Nasaďte na láhev zátku VACSY, odčerpejte pomocí VACSY pumpy vzduch a víno vydrží čerstvé až 15 dní!
  • Zbyly vám dorty a dezerty z oslavy a bojíte se, že se rychle zkazí? Vložte je do některé z nádob VACSY, přiklopte víkem, odčerpejte vzduch a prodlužte tak jejich trvanlivost o 10 až 20 dní!

Ve vakuu potraviny neosychají, nepřenášejí se mezi nimi pachy a nedochází u nich ke ztrátě barvy či chuti. Vakuum zabraňuje ztrátám výživných látek a vitaminů, a především brání napadení potravin plísněmi a šíření jiných mikroorganismů. Taková ochrana potravin se vyplatí nejen v letních měsících. Vakuový systém VACSY je ideální jak pro uchování potravin, které se rychle kazí nebo jsou čichově výrazné, ale také pro nakládání masa před grilováním.

  • poklice VACSY jsou kompatibilní s nádobami na vaření Zepter o stejném průměru. Takže pokud vám zbylo uvařené jídlo, stačí opět jen nasadit poklici, odsát vzduch a jídlo uchováte čerstvé až 10 dní!

Více informací o nádobí Zepter, vakuovém systému VACSY a kontakty na prodejce najdete na www.zepter.cz nebo www.zepterclub.cz.

Navštivte reprezentační prodejnu Zepter v Praze ve Spálené 55, otevřeno PO-PÁ: 9:00-17:30 hod.

Tipujte ve Velké milionové hře Zepter 2012 a hrajte o automobil Škoda Octavia a spoustu atraktivních Zepter cen za více než 1 milion Kč! Více na www.zepterhra.cz.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip