Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Milka slaví 111 let své jemnosti

Milka slaví 111 let své jemnosti

16.1.2012 - Redakce Babinet

Oblíbená čokoláda Milka se může pochlubit nejen jedinečně jemnou a lahodnou chutí, ale i dlouhou tradicí. A že je to opravdová jednička potvrzuje i její letošní jubileum – čokoláda značky Milka totiž letos oslaví rovných 111 let a v duchu kampaně „Troufni si na jemnost.“ nás popostrčí k jemnosti. Jaký je její příběh?

milka

Pomyslným „otcem“ čokolády Milka je švýcarský cukrář Philippe Suchard. Ten se v 19. století svým inovativním přístupem a bezmeznou láskou k cukrářskému řemeslu zasadil o rozšíření čokolády mezi běžnou veřejnost, do té doby byla totiž používána hlavně v kuchyni bohatých a urozených rodin. Suchard ve vlastní továrně vyráběl velké množství do té doby málo známé pochutiny a jako vůbec první na světě ji prodával ve formě 100 g tabulek.

S rozvojem firmy si založil i vlastní pražírnu kakaových bobů. Pražení je náramně složitý a důležitý postup, který se odrazí na výsledné chuti, recepturu si proto Suchard pečlivě střežil. Když v roce 1890 představil světu mléčnou čokoládu, ke vzniku Milky už chyběl jen malý krůček. Legendární čokoláda se zrodila roku 1901 a její název vystihuje samotnou podstatu téhle pochoutky: MILch (mléko) + KAkao.

Od samého počátku je Milka pevně spjata s fialovou barvou a na svém obalu nese alpskou kravičku, nejprve obyčejnou strakatou, později ve své dnešní fialové podobě. Mnozí si možná lámou hlavu nad tím, proč právě fialová barva. Na to je jednoduchá odpověď – vyjadřuje jemnost a něhu, stejně jako čokoláda Milka.

Nyní se k tomu všemu ještě rozhodla popostrčit nás k jemným skutkům v duchu kampaně „Troufni si na jemnost.“

K příležitosti oslavy výročí vznikla narozeninová edice čokolád. Ochutnejte nejjemnější čokoládu plnou práskajících kuliček, barevného kakaového dražé nebo Milka čokoládu s vanilkovou mléčnou náplní.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip