Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Jak se starat o pleť v zimě? Čistit, hydratovat a vyživovat!

Jak se starat o pleť v zimě? Čistit, hydratovat a vyživovat!

16.1.2012 - Viola Kratochvílová

Také máte radost z letošní mírnější zimy? Aby se radovala i vaše pleť, je nezbytně nutné o ni správně pečovat. Ať už mrzne anebo jsou teploty okolo nuly, vaše pleť je neustále vystavována zimě, větru a prudkému střídání teplot. Vyváznout bez popraskaných rtů a červených a suchých tváří je umění, my vám poradíme, jak na to!

pleť

Stejně jako se ráno zabalíte do teplého svetru a šály, potřebuje i vaše pleť speciální zimní péči. V zimě je totiž namáhána více než kdy jindy – venku ji vysušuje mráz a vevnitř ústřední topení. Nedostatek živin, kyslíku a vody pak způsobuje, že pleť ztrácí pružnost, lesk a zdravou barvu.

wintercareJak ubránit pleť před zimou?

Odličujte se a používejte pleťovou vodu
Hodně pijte a nezapomeňte se chránit před sluncem
Každý den používejte ochranný tělový krém
Nekoupejte se dlouho v horké vodě a myjte si obličej ledovou vodou
Na rty použijte kvalitní balzám na rty

Na rty balzám, na ruce krém a rukavice

Nastartujte regenerační procesy i v zimě a zabraňte rychlejšímu stárnutí s pomocí speciální kosmetiky pro zimní období. Od té „normální“ se neliší pouze barvou krabičky, ale hlavně složením – obsahuje větší podíl olejů než vody a je vhodná zejména pro ty z vás, které trápí suchá a citlivá pokožka po celý rok.

Ani dámy s mastnější pletí nesmí zimní péči podcenit – i jim hrozí dehydratace. Pro krásnou pleť dodržujte pravidelný pitný režim, poctivě se odličujte a pleť hydratujte pomocí krémů. Ty naneste ideálně na ruce, nohy, obličej i rty, nezapomeňte také na dekolt. V moderních kosmetických přípravcích se s mrazy počítá, takže se nemusíte bát je používat.

wintercare

TOP 3 na zimu: Bambucké máslo, lanolín a vitamín E

Dopřejte vaší pokožce zvýšenou dávku vitamínů a látek, které ji udrží krásnou a zdravou. Pomůže vám bambucké máslo, vitamin E, lanolín či makadamový olej. Kvalitní přírodní kosmetika s obsahem důležitých, regeneračních živin je např. švédská kosmetika Fleur de Santé. Pro zimní sezónu je pro vás připravena speciální zimní kosmetika Winter Care.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip