Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Nechte se inspirovat malou večerní

Nechte se inspirovat malou večerní

27.12.2011 - Redakce Babinet

Čas společenských akcí, párty a koktejlů je tu a s ní vyvstává otázka – co na sebe? Módní návrhářka Jiřina Tauchmanová je stálicí na pomyslném pódiu návrhářské tvorby a stejně jako každý rok přichází s inspirativní kolekcí šatů pro nejrůznější společenské příležitosti.

šaty

Zima a s ní spojená společenská sezóna klade větší nároky na šatník než léto se svými minimalistickými požadavky. Je to však dobrý důvod k důkladné inventuře obsahu skříní a ideální příležitost pořídit si něco nového. Právě společenské události dávají možnost uplatnit fantazii a změnit oblíbený styl nějakou úplně novou stylizací. Něžný nebo rafinovaný, klasický nebo extravagantní, takový může být model pro nadcházející společenskou sezónu. Kolekce módní návrhářky Jiřiny Tauchmanové je již tradičně nepřehlédnutelná a inspirativní. Kdo si nevybere přímo z kolekce, může si nechat zhotovit model podle svého přání v salonech Jiřiny Tauchmanové v Praze nebo v Nové Pace. 

šaty4

„Společenská móda je specifická,“ vysvětluje Jiřina Tauchmanová. „Podléhá v mnoha ohledech dosti vyhraněným požadavkům, které jsou na společenské modely pro určité příležitosti kladeny, ale zároveň poskytuje široké pole působnosti tvůrci i ženě, která model obléká.

šaty2Jsou to četné detaily v řemeslném zpracování nebo v kombinaci materiálů a ozdob, na kterých je možné uplatnit fantazii téměř bez hranic.

Výjimkou nejsou ani šperky navržené přímo k modelům. Tak se z klasických koktejlových, malých i velkých večerních šatů stávají osobité modely,“ dodává Jiřina Tauchmanová.

Satén, krajka a tyl - materiály, s nimiž je radost pracovat

Materiálům pro letošní společenskou sezónu vévodí satén, krajka a tyl v nejrozmanitějších kombinacích. Zaujmou v kontrastní barevnosti u variací světlého živůtku a tmavé sukně nebo v kombinaci černé krajky s krémovým podkladem. Spojení těchto materiálů má svůj půvab i u jednobarevných modelů, které jsou v kolekci zastoupeny fialovou, červenou, tyrkysovou a variacemi modré. V žádné společenské kolekci stejně jako v dámském šatníku nemůže chybět černá, která je v kolekci Jiřiny Tauchmanové bohatě zastoupena.

šaty3

Modely vynikají precizním vypracováním a jsou zhotoveny z kvalitních materiálů. To však nestačí k tomu, aby žena byla dobře oblečena. Neméně důležité je zvolit střih, doplňky a celkový styl tak, aby každá zákaznice odcházela spokojena.

Modely Jiřiny Tauchmanové sluší nejen modelkám, jejichž prostřednictvím se dostávají do světa; jsou určeny všem ženám, které si potrpí na eleganci a styl. Letošní malou společenskou kolekci také prezentuje na fotografiích Andrea Verešová. 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip