Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Zapalme 11. prosince svíčku!

Zapalme 11. prosince svíčku!

6.12.2011 - Martina Hráská

Zapalme svíčkuMít děti není samozřejmost. V běhu všedních radostí a starostí si to často neuvědomujeme. Zastavme se dnes na chvíli. Zapalme dnes svíčku za děti, které zde s námi už nejsou. Vzpomeňme na ně a uctěme tak jejich památku. Naše láska stále trvá.

„Zapalme svíčku“ - Světový den památky zesnulých dětí - vychází z tradice mezinárodní organizace „Soucitní přátelé“. Poprvé byl organizován v roce 1997 ve Spojených státech.

Tento den spojuje rodiny a přátele po celém světě. Svíčky se zapalují vždy druhou neděli v prosinci v 19,00 hodin místních časů a tvoří virtuální vlnu světla. Stovky a tisíce lidí společně vzpomínají a uctívají památku dětí, které zemřely v jakémkoliv věku a jakékoliv příčiny.

Letos se chceme k této mezinárodní akci připojit i u nás. Občanské sdružení Dlouhá cesta připravuje na tento den otevřená setkání v Praze, ve Zlíně, v Jihlavě, v Plzni, v Tovačově a na několika dalších místech.

Velmi nás potěší, pokud se zapojíte do podpory tohoto dne – připomínkou na nějaké veřejné kulturní či jiné akci nebo zapalíte svíčku doma se svou rodinou a přáteli. Další informace zde.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip