Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Zdravý přípitek - i nemocným - nejen na Vánoce a Nový Rok!

Zdravý přípitek - i nemocným - nejen na Vánoce a Nový Rok!

3.12.2011 - Redakce Babinet

Advent je obdobím, kdy se setkáváme s přáteli, abychom si popřáli lásku, štěstí, úspěch a především zdraví. To však není dopřáno všem, a tak s námi svátky slaví i blízcí, kteří nemocí trpí nebo se z ní zotavují. Zlepšení zdravotního stavu jim však nemusíme jen přát, můžeme pro uzdravení i něco udělat. Třeba jim namíchat koktejl – ovšem bez alkoholu, za to plný bílkovin, vitaminů, minerálů a prebiotik. Inspiraci najdete na www.vyzivapropacienty.cz.

Choroby, zejména těžké a dlouhodobé, chronické jsou často provázeny i podvýživou, která zpomaluje hojivé procesy, oslabuje imunitní systém a znamená zvýšené riziko komplikací. Je známo, že například až 75 % onkologických pacientů trpí podvýživou (malnutricí) již v době stanovaní diagnózy. Závažná onemocnění bývají spojena s nechutenstvím či potížemi (bolestmi, nevolností) při příjmu potravy, přičemž v nemoci se zvyšuje potřeba organizmu na příjem energie, bílkovin i mikronutrientů (vitaminů a minerálů). Nedostatečným příjmem živin se snižuje účinnost i těch nejlepších terapeutických postupů. Mnoho nemocných nezemře na své onemocnění, ale zahubí je malnutrice.

Řešení, které chutná

Když si s našimi chorými blízkými nemůžeme připít šampaňským na brzké uzdravení, můžeme pro ně udělat daleko více. Můžeme pro ně připravit zdravý přípitek a spojit občerstvení nápojem s dodávkou kvalitních bílkovin, vlákniny, vitaminů a minerálů, prebiotik a energie. Společnost Abbott Nutrition připravila pro následující období na stránkách www.vyzivapropacienty.cz řadu receptů na zdravé koktejly nejen pro nemocné (a seniory), kteří jsou ohrožení nebo trpí podvýživou, ale i pro všechny, kteří chtějí spojit příjemné a užitečné pro své zdraví.

Recept na Choko - Pineapple najdete ZDE
Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip