Babinet.cz  /  Magazín  /  Aktivní život  /  Dostihy a sázky Junior - Dětská hra z koňského prostředí

Dostihy a sázky Junior - Dětská hra z koňského prostředí

2.12.2011 - Přemysl Douša

Dostihy a sazky JuniorDostihy a sázky se za posledních 25 let dostaly snad do všech českých domácností. Nyní česká společnost DinoToys s r.o., jednička na trhu ve výrobě puzzlí a deskových her, uvádí na trh potomka této klasické deskové hry - Dostihy a sázky Junior. Dětská varianta nejúspěšnější české hry má přizpůsobená pravidla pro děti od 5 let.

Každý z nás chtěl jednou v životě mít svého koníka nebo se na něm chtěl alespoň povozit. V Dostizích a sázkách Junior je možné zažít obojí. Pořídit si svého poníka, starat se o něj a svézt na něm své kamarády. Když bude o koně dobře pečováno, pomůže mu na oplátku vyhrát hru.

Hráči během hry nakupují své poníky a další potřebnou koňskou výbavu (ohlávku a sedlo). Ten hráč, který bude vlastnit dva různé poníky a oba je bude mít vybavené ohlávkou a sedlem, zvítězí.

Během hry se děti nenásilně seznamují s hodnotou peněz, procvičí si základní počítání, učí se přiměřenému riziku a ještě se během hry dobře pobaví. Pro nejmenší děti od 5 let je určena zjednodušená varianta hry bez peněz. Tato hra je určena pro 2 – 4 hráče a délka hry se pohybuje okolo 30 minut.

Zajímavý obal s koňskou tématikou navíc na první pohled upozorní, že se jedná o dětskou hru a český výrobek. Uvnitř balení hráči naleznou bohatou výbavu - kvalitně zpracovaný herní plán, karty koní, vyseknuté poníky z kartonu, plastové podstavce, karty náhody, dostihové peníze, žetony s ohlávkou, žetony se sedlem, figurky, bodovou hrací kostku a samozřejmě návod ke hře.

Dostihy a sazky Junior

Společnost DinoToys s.r.o. dbá na kvalitu svých produktů. Proto i tato hra získala osvědčení „Bezpečná a kvalitní hračka“.

Je testována Technickým a zkušebním ústavem a splňuje nejen požadavky platných směrnic pro ČR a EU, ale také kritéria hodnocení bezpečnosti a kvality hraček. Ta zahrnují především požadavky na užitné vlastnosti výrobků jako jsou kvalita provedení, zdravotní nezávadnost, bezpečnost, údržba, použité materiály ve vztahu k životnímu prostředí.

Doporučená cena je 349 Kč. Hra je v prodeji od 1.9.2010 v sítích obchodů Bambule, Pompo, Puntanela, Wiky a od 1.10.2010 Tesco, Ahold, Globus.

Zasoutěžte si s námi o tuto hru.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip