Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Plánujete stavět dům? Dřevostavba může být správnou volbou

Plánujete stavět dům? Dřevostavba může být správnou volbou

15.11.2011 - Redakce Babinet

Tradiční materiály jako cihla nebo tvárnice jsou sice stále v kurzu, ale do středu pozornosti se dostávají i dřevostavby. Jejich hlavními výhodami je rychlá realizace, přijatelná pořizovací cena a posléze výrazně nízké provozní náklady. Stále častěji se staví panelové dřevostavby například systémem EUROPANEL, kterým lehce zrealizujete nízkoenergetický či dokonce pasivní dům.

drevostavba

Mnozí lidé považují za dřevostavbu pouze klasický srub nebo roubenou chatu. Dřevostavbou však může být i dům, který zdánlivě vypadá jako klasická stavba z tvárnic nebo cihel. Moderní technologie totiž přinášejí možnosti, jak stavět domy s výrazným podílem dřeva, a nemusí to být jen masivní dřevěné hranoly. Jedním z těchto moderních postupů je systém panelové dřevostavby, někdy také nazývaný jako technologie SIPs nebo jako sendvičová technologie.

Dřevo je základem, který se používá po staletí

Roubenky, se kterými se můžeme setkat i v Česku nebo na Slovensku, slouží plnohodnotně již několik set let. Moderní technologie ze své podstaty nemají možnost deklarovat tuto několikasetletou trvanlivost. Moderní dřevostavby se však stavěly již na přelomu 19. a 20. století. Panelové dřevostavby s dřevěným rámem tedy již potvrdily svou stoletou funkčnost. Dřevostavby jsou vůbec chytrým rozhodnutím. Jednu si dokonce nechal v roce 1925 postavit i Albert Einstein. Dodnes stojí a nachází se v ní muzeum. Nejmodernější technologií pro dřevostavby je pak výše zmiňovaná technologie SIPs.

chata

Panelové dřevostavby Vám šetří peněženku

Výhodou dřevostavby ze samonosných panelů je rychlost výstavby. Hrubá stavba domu může stát již za několik týdnů. Rychlá realizace vám umožní rychle se nastěhovat, čímž se náklady na hypotéku a bydlení celkově výrazně sníží. Panelová dřevostavba však přináší ještě dvě výrazné výhody.

chata

Užitná plocha domu se zvětší o 10 % - při srovnání například standardního EUROPANELu pro a cihel nebo tvárnit zjistíte, že s panelem ušetříte prostor, který může nakonec zvětšit vaše bydlení až o jednu místnost.

Provozní náklady spadnou na minimum – panelové dřevostavby se obecně mohou pochlubit vynikajícími tepelně technickými vlastnostmi, díky čemuž můžete snadno dosáhnout nízkoenergetického i pasivního domu. Náklady na vytápění a další energie tak spadnou na minimum.

Dům, který poroste s vašimi potřebami

Jestliže sníte o vlastním velkém domě, ale nemáte na něj zatím dostatečné finanční prostředky, řešení pro vás může představovat právě panelová dřevostavba. Stavební systém EUROPANEL totiž vyniká svou obrovskou variabilitou a navíc můžete stavět během zimy, kdy jsou stavební práce zpravidla levnější. A pokud nevíte, zda budete navždy dva, tři nebo kolik vás vlastně bude v domě žít, stavba ze systému EUROPANEL se vám jednoduše přizpůsobí. Přístavba tímto systémem je totiž snadná a rychlá stejně jako prvotní realizace domu. Více informací o systému naleznete na www.europanel.cz.

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Sluneckosedmitecne
19.9.2017 10:44

Tak pro nás byla dřevostavba jasnou volbou. Chceme šetřit životní prostředí a žít v dřevostavbě je fakt skvělé. Dost dlouho jsme uvažovali, jakou firmu oslovit, nakonec u nás zvítězily http://www.drevostavby-myhome.cz/. Konkrétně mě typově oslovil bungalov FAMILY 1. Navíc u nás také rozhodlo to, že jsme neplatili stavbu hned, ale zálohově při každé etapě. Což bylo díky našim omezeným financím skvělé.

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip