Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Maličkosti, které nám mohou změnit život k lepšímu

Maličkosti, které nám mohou změnit život k lepšímu

10.11.2011 - Gabina Jankovská

Ať už potřebujete korekci zraku od dětství nebo se vám zrak zhoršil až později a nosíte nyní brýle, určitě už jste zažili řadu situací, v nichž jste na své brýle nebyli příliš hrdí, kdy vám překážely a omezovaly vás. Zkrátka – určitě jste na své brýle alespoň párkrát nadávali a možná jste i litovali, že špatně vidíte zrovna vy. A přitom stačí tak málo k tomu, abyste mohli žít naplno, věnovat se všemu, co vás baví, a nebyli jste omezováni - kontaktní čočky.

Aplikace

Řada lidí s korekcí zraku kontaktní čočky podvědomě odmítá, mají strach z nasazování a sundavání čoček, z podráždění očí, nebo zkrátka nevědí, co od kontatkních čoček mají čekat. Říkají si zkrátka, že kontaktní čočky nejsou zrovna pro ně. Abychom vás přesvědčili, že kontaktní čočky jsou opravdu pro každého, podělíme se s vámi o zkušenosti několika málo z řady těch, kterým kontaktní čočky pozitivně změnily život.

Milada Samcová od dětství nosí brýle. Změnu, která ji potkala poté, co začala nosit kontaktní čočky, popisuje následovně: „Vzala jsem si do práce poprvé čočky. Kolegyně si hned všimla, že jsem namalovaná. Ale já se maluji každý den už spoustu let. Brýle mi oči zmenšovaly a nikdo si mého nalíčení nevšímal. A ten den jsem poprvé v životě slyšela od nějakého mužského, že mi to sluší. Takže s čočkami vzhůru za krásou, mládím a vyšším sebevědomím,“ vzkazuje Milada Samcová všem, kteří ještě váhají, zda nosit čočky.

V kine

Alena Mlodziková je maminkou dvou krásných dětí. Jenže bohužel, po každém porodu se jí zhoršil zrak o 3,5 dioptrií, takže nyní má na každém oku 7 dioptrií. „Nemohla jsem si na brýle zvyknout. Ke všemu jsem měla takzvané cylindry, které jsem nesnášela. Točila se mi hlava, bylo mi, jako kdybych měla klapky na očích.“ Život s brýlemi byl pro ni složitý, navíc malé děti měly o brýle ´příliš velký zájem´. Oční lékařka jí proto doporučila vyzkoušet kontaktní čočky. „Jsou pro mne vysvobozením,“ popisuje radikální změnu k lepšímu Alena Mlodziková a dodává: „Rychle jsem si na ně zvykla. Mohu dělat cokoli bez omezení.“

Podobně i Petra Kozinová je ráda, že už jí brýle nepřekážejí při každodenních hrách s malým synem: „Není lepší pocit než se pomazlit s malým synkem jako Eskymáci – nos na nos.“ Jenže brýle syna lákaly, často je rychle popadl a shodil z obličeje na zem. Pak začala Petra používat kontaktní čočky a říká: „S čočkami jsem synovi mnohem blíž.“

Jak vidíte, stačí se jen odhodlat a vydat se k očnímu lékaři či k odborníkům do oční optiky. Po speciálním vyšetření zjistíte, jaké čočky jsou pro vás vhodné a oční specialista - kontaktolog vás naučí, jak je nasazovat a snímat, jak se o ně starat a udržovat je čisté. Dnešní kontaktní čočky jsou vyráběné z moderních prodyšných materiálů, jsou měkké a nedráždí oči. Značka Acuvue® nabízí kontaktní čočky pro téměř všechny druhy korekce, navíc si vybrat buď vícedenní, nebo jednodenní kontaktní čočky.

Zapomeňte na zbytečné obavy a vyzkoušejte zdarma kontaktní čočky ještě dnes! Na webových stránkách www.acuvue.cz si můžete stáhnout voucher na zkušební čočky zdarma. Až do konce listopadu navíc máte možnost se zúčastnit soutěže o roční zásobu kontaktních čoček zdarma. Výherce je vybírán každý týden a na listopad je navíc připravena i mimořádná výhra –iPad2! Zaregistrujte se a vyhrajte ostré vidění bez omezení na celý rok!

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip