Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  NOVÁ kolekce školních brašen Step by Step pronikne na český trh během několika dní

NOVÁ kolekce školních brašen Step by Step pronikne na český trh během několika dní

10.11.2011 - Redakce Babinet

malá vílaJiž řadu let působí společnost Hama na českém i mezinárodním trhu v oblasti školních potřeb a pomůcek. Kritéria pro zdravotně nezávadné nošení batohů se však s rostoucím věkem dítěte mění. Nová kolekce školních batohů Step by Step 2012 klade důraz na pevná, anatomicky tvarovaná záda a na bezpečnost dítěte v silničním provozu za šera a soumraku.

Podle jakých kritérií se řídit a čeho se u školních batohů vyvarovat? Přečtěte si několik rad, jak vybrat zdravotně nezávadnou školní aktovku (batoh) prvňáčkům a dětem školního věku.

1. Pevná, anatomicky tvarovaná záda

Časté nošení a manipulace s aktovkou (batohem) by pro vašeho školáka neměli být na obtíž. Vybírejte proto především batohy s pevnými, vypolstrovanými zády z prodyšného materiálu, které jsou anatomicky přizpůsobené tak, aby zajistily správné a zdravotně nezávadné formulování páteře u dítěte. Vyztužená záda a plastové hrany poskytnou neměnný tvar batohu. Pevné dno rovněž zajistí lepší stabilitu při stání na podložce a větší přehled o obsahu celého batohu. Před vlhkem a špínou batoh ochrání nožky připevněné na spodní straně dna.

piráti2. Popruhy s optimálním nastavením

Popruhy batohů se nesmějí dotýkat krku dítěte, přesto by měly být dostatečně silné a široké - cca 4cm. Dbejte na to, aby vnitřní strana popruhů měla protiskluzovou úpravu a popruhy byly nastavitelné nejméně 70 cm. Důležité nepřestává být ani správné nošení batohu, tzn. s popruhy na obou ramenech.

3. Reflexní prvky pro bezpečnost v šeru a tmě

Bezpečnost dítěte v silničním provozu je pro společnost Step by Step na prvním místě. Pestré, reflexní prvky zvyšují viditelnost za denního světla a soumraku. Pokrytí reflexních proužků na aktovkách by mělo odpovídat předepisovanému minimu, a sice třicetiprocentnímu podílu fluorescenčních odrazových materiálů. S takto vybavenou aktovkou či batohem je dítě viditelné na pětkrát větší vzdálenost (už na 150 metrů). Vysokou reflexi a bezpečnost nabízí jeden z nejefektivnějších vysoce viditelných materiálů na současném trhu - Reflexite. Jeho použití na popruzích, předním díle i na bocích batohů Step by Step přispělo k zvýšení bezpečnosti pro děti. Signální a odrazové materiály jsou odolné proti UV záření a lehce omyvatelné vodou, není se třeba obávat nežádoucího zašpinění a snížené viditelnosti.

hasiči4. Nepodceňte váhu, dostatek přihrádek a design batohu

Váha batohu musí odpovídat věku a výšce dítěte. Vybírejte anatomicky tvarovanou konstrukci z odlehčeného hliníku o maximální hmotnosti 1200g. Myslete na to, že ani přeplněná aktovka by neměla vážit více než 10 % tělesné váhy dítěte. Výsledky výzkumů z oblasti dětské anatomie stále potvrzují, že nadměrná váha batohu trvale poškozuje a negativně ovlivňuje zdraví u dětí školního věku. Krátké popruhy mohou zapříčinit zakulacené záda a nesprávné prohnutí v oblasti bederní. Obzvláště důležité jsou nastavitelné ramenní popruhy, které se optimálně přizpůsobí k výšce dítěte.

Neslevujte ani ve výběru kvalitního a příjemného materiálu. Přínosem k lepšímu a zdravějšímu držení těla jsou měkká, polstrovaná záda z prodyšného materiálu (Mesh Back Cooling System). Jinak tomu není u ventilačních drážek na zádech batohů Step by Step, které rovněž zajišťují cirkulaci vzduchu.

příšerkaVhodně zvolený počet přihrádek uvnitř aktovky ušetří malému školákovi čas. Zvlášť, když se jedná o pořádek, čistotu a kapsy na drobnosti. Dnes jsou běžně dostupné školní aktovky a batohy s organizérem na pera, s kapsou pro stravenky, pro mobil, MP3 přehrávač nebo IPhone.
Neméně důležitý je celkový design batohu. Děti si často vybírají batohy s potiskem oblíbeného hrdiny, postavičky nebo zvířátka. Nepodceňujte jejich výběr, i vzhled batohu totiž pozitivně ovlivňuje budoucí vztah dítěte ke škole.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip