Babinet.cz  /  Magazín  /  Společnost  /  Úspěšná česká firma BROKIS opět na Designbloku

Úspěšná česká firma BROKIS opět na Designbloku

7.10.2011 - Redakce Babinet

Česká firma na výrobu svítidel BROKIS se opět účastní podzimní přehlídky Designblok 2011. V předchozím roce rozšířila svou produkci o další nové kolekce a nyní představuje výsledky roční práce.

Projekt spolupráce s českými designéry nově obohatily návrhy studia Olgoj Chorchoj, Barbary Manolo, Borise Klimka, Daniela Gonzaleze a Tomáše Vargy. BROKIS také do výroby zařadil svítidlo Shining Karla Volfa, navržené pro pražský Hotel Praha. Tyto novinky mají nyní premiéru na pražském Designbloku.

brokis

„Pravidelně zveme české i zahraniční designéry ke spolupráci a každý rok tak přicházíme s novou řadou svítidel“ říká jednatel firmy BROKIS Ing. Jan Rabell. Po prvních třech představených kolekcích nyní značku BROKIS doplnily další: Studio Olgoj Chorchoj navrhlo nová svítidla Mushrooms, svítidla Planta a Simple jsou od designérky Barbary Manolo, Bell od Daniela Gonzaleze a Satelite od Tomáše Vargy. Boris Klimek připravil koncept Memory.

Firma BROKIS z Horních Dubenek vstoupila na trh před dvěma lety, kdy poprvé představila nové kolekce svítidel. Tři kolekce Teo, Zubatá a Muffins odstartovaly dlouhodobý koncept spolupráce s předními českými designéry pod uměleckým vedením studia Olgoj Chorchoj.

Během předchozích dvou let značka BROKIS získala ocenění za Nejlepší kolekci svítidel cenou šéfredaktorů Designbloku 2010, Pragointerier New Design 2011, Czech Grand Design 2010. Prodejní síť BROKISu postupně roste, již nyní se kromě českých obchodů můžeme se sklem BROKIS potkat v zemích Beneluxu, ve Francii, Itálii a dokonce i na Srí Lance.

BROKIS plánuje v příštím roce otevření vlastního pražského showroomu.

Prezentace nových kolekcí skla BROKIS, 3. - 9. října 2011, Designblok 2011, Praha

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip