Babinet.cz  /  Magazín  /  Volný čas  /  Trutnov nabízí zábavu i rodinám s dětmi

Trutnov nabízí zábavu i rodinám s dětmi

29.9.2011 - Redakce Babinet

Rodiny s dětmi si mohou v Trutnově vyjet na kolech po cyklostezkách nebo se projít po naučných stezkách. Programy pro děti i pro rodiny zajišťuje také TJ Lokomotiva Trutnov, Muzeum Podkrkonoší a knihovna.

Maminky s dětmi mohou pravidelně chodit plavat do krytého bazénu ve sportovním areálu LOKO Trutnov, nebo se mohou přihlásit do plaveckých kurzů, jako je plavání kojenců a batolat, plavání rodičů s dětmi od 3 do 5 let, mini přípravka pro děti od 5 do 6 let, přípravka pro 1. a 2. třídu a zdokonalovací plavání pro děti od 3. do 9. třídy.  Dále zde děti mohou navštěvovat sportovní přípravku, zaměřenou třeba na atletiku, anebo se mohou přihlásit na dětskou zumbu, a to buď do Hvězdiček (pro děti od 5 do 8 let) nebo do Hvězd (pro děti od 8 do 11 let). Oblíbená je i škola bruslení. Krytý bazén zahájil po letní přestávce provoz 29. srpna, vyhřívané letní koupaliště zůstalo v provozu do 4. září.

Bohaté programy pro svoje malé čtenáře připravuje také trutnovská knihovna.

V říjnu se uskuteční pravidelné podzimní nocování, které v knihovně ukončí Týden knihoven. Celý večer i noc budou věnovány Šmoulům, oblíbeným pohádkovým hrdinům. Děti budou hledat šmoulí poklad, čeká je i šmoulí olympiáda. Mohou přijít i ve šmoulích maskách…

Po prázdninové přestávce znovu zahajuje svoji činnost i Klub chytrých hlaviček, což jsou pravidelné měsíční schůzky určené dětem do 12 let. Až do Vánoc budou věnovány dětské etiketě, veselou a hravou formou se děti naučí, jak se chovat doma, na návštěvě, na ulici, v dopravních prostředcích i v kulturních zařízeních. Připraveny jsou i výtvarné dílny.

Za zábavou chodí maminky s dětmi také do Oranžové kavárny v Trutnově, kterou provozují Barevné domky Hajnice, zařízení pro mentálně postižené lidi. Pro maminky je tu káva a dobroty, pro děti zase malé hřiště na zahradě a v kavárně dětský koutek. Oranžová kavárna mimo jiné nabízí i dílničky, které pobaví jak děti, tak i jejich doprovod (jedná se o korálkování, malování na sklo, kreslení a další tvořivé aktivity.).

Maminky jistě uvítají další novou službu v Oranžové kavárně, a tou jsou Bazárky, které se budou konat už od října tohoto roku. Zájemci si budou moci za symbolický peníz pronajmout stůl a prodávat starší dětské oblečení a hračky. Nejde však jen o zboží. Důležitým přínosem je, že si návštěvníci mohou současně i popovídat, vyměnit životní zkušenosti a prožít i s dětmi den v příjemné společnosti. 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip