Babinet.cz  /  Magazín  /  Volný čas  /  Za zvířaty do ZOO Plzeň

Za zvířaty do ZOO Plzeň

20.9.2011 - Redakce Babinet

Plzeňská ZOO se dostala mezi dvacet nejlepších zoologických zahrad v Evropě. Ve svých sbírkách pečuje o více než 1 300 živočišných a 9 100 rostlinných druhů. Počkem chovaných druhů se řadí mezi přední zahrady na celém světe. Letos slaví 85 let od svého založení. Rozkládá se na pleše 21 ha.

zooAbsolvovala jsem cestu do Plzně za krásného slunečného počasí. ZOO mě mile překvapila. Jak rozlohou , krásnou přírodou a prohlídnout různých druhů zvířat. Zahradou můžete putovat po třech trasách. První je tvz. Po stopách člověka trvá 3-4 hodiny. Druhá tvz. Cesta do minulosti, trvá 2-3 hodiny. Třetí tvz. Gondwana,trvá 1-2 hodiny. Vybrala jsem tu nejdelší a opravdu stála za to. Zoo nebyla nijak přelidněná. Všude se procházelo bez jakýchkoliv front na prohlídku Zoo. Taktéž u stánků s obsluhou.  

Celá zoologická a botanická zahrada je rozdělena podle biogeografického členění Země na biogeografické oblasti. Vzájemně se zde doplňují rostliny a živočichové a tvoří tak jeden velký celek, podobně jako je tomu i v přírodě. Biogeografické členění Země je vlastně spojení zoogeografie (rozšíření živočichů na Zemi) a fytogeografie (rozšíření rostlin na Zemi).

Oblasti

Australská oblast
Etiopská oblast
Indomalajská oblast
Nearktická oblast
Neotropická oblast
Palearktická oblast

Pokud máte zájem o komentovanou prohlídku, můžete si objednat průvodce předem.

Cílem Zoo je vytvořit nový pavilon v podzemí. Těšit se můžete například na expozice představující život v jeskyních, hrobkách, kanálech či v půdě. Součástí nových expozic také bude minimuzeum, které návštěvníky seznámí s historií tohoto místa.

Určitě neváhejte a navštivte ZOO Plzeň, máte se na co těšit.

VSTUPNÉ dospělí 120 Kč, děti  90Kč, více naleznete na stránkách www.zooplzen.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip