Babinet.cz  /  Magazín  /  Volný čas  /  Buďte nezávislí na počasí

Buďte nezávislí na počasí

15.9.2011 - Redakce Babinet

Konec léta možná vystřídá babí léto a i listy na stromech napovídají, že přichází podzim a s ním jen těžko vrtochy počasí. Uplynulé dny jsou toho důkazem. Patříte-li mezi ty, kteří rádi tráví svůj volný čas aktivně v přírodě, ať už projížďkami na kole, pěší turistikou či výlety po památkách, zajisté se chcete cítit nezávislí na okolnostech, které nemůžete ovlivnit, jinými slovy na počasí.

Nepřetržitý déšť padá na svěží zelené kopce. Jak typické pro tuto oblast. V tomto lijáku se krčí mladý cyklista pod stromem a čeká, zda déšť ustane. Voda smáčí jeho vlasy, oblečení i batoh. Sleduje projíždějící kamion a pozoruje déšť odrážející se od plachty, která ochraňuje zboží uvnitř suché a čisté. Co by za to dal, být také v suchu.

Takováto situace může v přírodě potkat každého, i když na výlet vyrazí za krásného slunečného počasí. Jak ale ochránit nejen sebe, ale i ostatní věci jako doklady, peníze, mobily či foťáky před nečekanou změnou počasí a deštěm, aby se výlet zbytečně neprodražil? Možností je samozřejmě mnoho. Co jako první napadne asi každou praktickou ženu, je zabalit cenné věci do igelitových sáčků. To má však i své nevýhody. Nejenže manipulace s igelitovými pytlíky bude složitá, navíc tímto způsobem neochráníte batoh, brašnu či tašku. Další možností jsou tzv. pláštěnky na batohy. Ty jsou k dostání takřka ve všech specializovaných prodejnách s outdoorovým vybavením a stále častěji jsou již součástí batohů nebo fotobrašen. Jako další řešení se nabízí použít speciálně upravené a vyrobené batohy, tašky či obaly na foťáky, které ochrání věci před vodou a vlhkostí a k nimž už nemusíte používat žádné další vybavení.

K těm nejkvalitnějším produktům na trhu se řadí německá značka Ortlieb, která se specializuje právě na výrobu vodotěsných produktů. Batohy a brašny Ortlieb používají ti nejlepší a nejextrémnější cykloturisté světa a dá se říci, že už mnohokrát objely celý svět. Pod touto značkou se skrývají vedle expedičních outdoorových batohů také messenger brašny, cyklovybavení jako podsedlovky a cyklobrašny nejrůznějších barev a velikostí, dále velmi praktické brašny na motorku, fotobrašny, tašky a brašny do města nejrůznějších typů a velikostí.

Díky příjemnému vzhledu jsou tašky Ortlieb vhodné i do města pro každodenní dojíždění do práce či na krátké výlety do okolí. Jejich vlastnosti oceníte všude tam, kde hrozí zvýšené riziko poškození vašich věcí působením vody, vlhkosti či prachu. Navíc značka Ortlieb garantuje kvalitu a na všechny svoje výrobky poskytuje záruku 5 let.

Distributorem produktů Ortlieb v České republice je uherskobrodská společnost AZUB Bike, která na trhu působí již desátým rokem a je známá zejména jako prodejce lehokol. Všechny výrobky značky Ortlieb lze zakoupit prostřednictvím jejího webu www.azub.cz nebo některého z obchodních partnerů společnosti AZUB Bike.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip