Babinet.cz  /  Magazín  /  Volný čas  /  Pozvánka: OC Šestka ve spolupráci s Letištěm Praha představí dětem i dospělým letadla zblízka

Pozvánka: OC Šestka ve spolupráci s Letištěm Praha představí dětem i dospělým letadla zblízka

12.9.2011 - Redakce Babinet

Čtrnáct zářijových dní – od 12. 9. - 26. 9. 2011 bude v OC Šestka v Praze Ruzyni patřit letadlům a létání. Všichni milovníci těchto vzdušných plavidel si opravdu přijdou na své. Kromě možnosti prohlédnout si naživo stroje typu Boeing 747 či Airbus 330-200 si budou moci malí i velcí vyzkoušet práci pilota na leteckém simulátoru. K vidění bude přes 30 typů letadel, která v tomto termínu poletí v těsné blízkosti OC Šestka. Ve špičce se letečtí fandové mohou dočkat až 33 příletů za hodinu. Na střeše obchodního centra budou zdarma k dispozici dalekohledy k zapůjčení. Pro snadnější orientaci mezi sledovanými letouny zde budou připraveny informační panely s obrázky častých typů letadel. V prostorách OC Šestka pak bude k nahlédnutí expozice popisující vývoj Letiště Praha od historie až po plánovanou budoucnost. Ta bude doplněna o projekci krátkých filmů a výstavu modelů letadel. Pro děti i dospělé budou připraveny zajímavé atrakce a soutěže, ve kterých mohou vyhrát třeba exkurzi do neveřejných prostor letiště nebo model letadla od Pecka modelář.

Snad každý malý klučina si někdy přál být slavným pilotem a dívenky se po érách víl a princezen rády pasují do rolí sličných letušek. Díky speciálnímu programu v OC Šestka bude mít každý v období od 12. září do 26. září 2011 možnost seznámit se s letadly a vším s nimi spojeným blíže. Díky přesunu provozu na vedlejší přistávací a vzletovou dráhu bude v této době k vidění v těsné blízkosti obchodního centra na třicet druhů letadel, mezi kterými nebudou chybět ani vzdušní obři typu Boeing 747, Airbus 330-200 či Boeing 777-200.

Atraktivní je rovněž doprovodný program uvnitř centra Šestka, který myslel na děti i dospělé. Pro všechny je připravena zajímavá výstava From Airport to Airport City mapující minulost, současnost a budoucnost Letiště Praha. Na informačních panelech se návštěvníci dozvědí například o vývoji dráhového systému, protihlukových opatřeních, nebo zajímavosti o letadlech, které do Prahy létají nejčastěji. Expozici doplní modely letadel od soukromých sběratelů, kteří své skvosty obchodnímu centru na dobu akce zapůjčí. Všichni milovníci letadel jistě ocení možnost vyzkoušet si práci pilota na leteckém simulátoru, ti menší se mohou těšit na hry a kreativní dílničky s leteckou tématikou. Pro všechny účastníky budou připraveny zajímavé soutěže o ještě zajímavější výhry – například rodiny a školy se mohou v případě vítězství těšit na exkurzi do veřejnosti volně nepřístupných prostor letiště, větší děti a tatínkové ocení soutěž o ceny Pecka modelář.

Všechny aktivity spojené s touto akcí jsou volně přístupné veřejnosti a jsou pro všechny zdarma.

Základní informace o obchodním centru Šestka:

Obchodní centrum Šestka nedaleko letiště Praha-Ruzyně na křižovatce Evropské ulice a Pražského dálničního okruhu bylo otevřeno v listopadu 2006. Na ploše více než 27.500 m2 nabízí svým návštěvníkům stovku obchodů včetně restaurací, kaváren a rychlého občerstvení. Vedle hypermarketu Albert se zde nachází prodejny populárních módních značek, luxusních oděvů, obuvi  i vybavení pro sport a volný čas. Je zde knihkupectví, parfumerie, obchody s elektronikou a domácími spotřebiči i hračkami. Součástí OC Šestka je také banka, kadeřnictví, nehtové studio, květinářství, rychločistírna, ruční myčka automobilů, značková prodejna a servis mobilních telefonů, optika nebo dětský koutek. Obchodní centrum provozuje také bezplatné autobusové linky na trase Dejvická – obchodní centrum Šestka – Dejvická, Slaný – obchodní centrum Šestka – Slaný a Kladno – obchodní centrum Šestka – Kladno. Zdarma je také parkování a wi-fi připojení na internet.

Neobvyklé architektonické pojetí obchodního centra se zelenými zatravněnými stěnami a originálním střešním parkovištěm umožnilo zakomponování do okolní krajiny a podtrhlo ekologický ráz projektu. Interiéry obchodního centra jsou vybaveny celou řadou designových prvků. Obchodní centrum Šestka z dílny studia d u m architekti získalo třetí místo v architektonické soutěži Grand Prix architektů v kategorii novostavba roku 2007.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip