Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Naháči to mají za pár…

Naháči to mají za pár…

12.9.2011 - Redakce Babinet

Premiéra Muzikálu Naháči se řítí rychlostí internetu, který hraje jednu z hlavních rolí v tomto muzikálu. Nejenom, že se lidé posadí od 4. října do pohodlných křesel v pražském divadle Goja Music Hall, ale muzikál mohou shlédnout i na internetu v přímém přenosu.  30 exklusivních představení je připraveno na celý říjen 2011.

naháčiPříběh je posazen do populárních sociálních sítí, kde se za ženou může skrývat muž a za mužem žena. Na sociální síti nic nepoznáte. Do té doby, než se potkáte, a v tu chvíli nevycházíte z údivu. Žena není tak vzorná, jak o sobě psala, ale vyklube se z ní lehká holka. Muž není tak sexy muž, ale je to gay. Všichni se na sociálních sítích schováváme za  masky, které všichni máme navenek i uvnitř. Muzikál kontroverzní příběh o nevyřčených emocích a lásce. „Věřte, že ty obrovské emoce ucítíte na vlastní kůži, ať už Naháče shlédnete v divadle, nebo ve virtuálním hledišti na našich stránkách www.nahaci.profi.cz," uvedl Boura.“

Autor muzikálu Naháči Slávek Boura slibuje revoluci v nejen divadelní formě, ale i technologické. To prý divák v divadle i na internetu ještě nezažil. "Divák se má opravdu na co těšit. Dokážeme tímto dílem překročit hranici reality a virtuality, divák si může v muzikálu zahrát po boku žijících i nežijících světových hvězd, aniž by se zvedl od svého monitoru doma. Stačí jen poslat foto své tváře, my poskytneme tělo, speciální software to smontuje dohromady a divák už je ve hře," upřesnil Boura.

Muzikál bude v reálném čase přenášet 14 kamer ze 14 úhlů pohledu, a tak bude mít podle tvůrců muzikálu divák na internetu možnost vidět režijní střih a zároveň si oněch 14 internetových kamer střihat sám.

V muzikálu si mimo jiné zahrají Tereza Aster Vágnerová (Maruška), Michal Hudček (Bobeš), Daniela Šinkorová (Berenika), Sisa Sklovská (Berenika), Braňo Polák (Robert), Petr Dopita (Pan Prokopec), Martin Maxa (Dr. Pásek), Ondřej Gorčík (Chaos 36), Markéta Kalužíková (Anna).

Hraje se pouze 30 představení od 4. října do 27. října. Hudbu k představení složila Sara Bigelowová, text je dílem Slávka Boury a hudební produkci má na starosti Jarek Šimek.

Příběh je také o tradičních tématech, jako jsou muži a ženy, masky a odmaskování, láska a nenávist a o tom, čím člověk je a není a čím chce nebo nechce být.

Zasoutěžte si o vstupenky na muzikál Naháči!

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip