Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Kouzelný muzikál na ledě Popelka

Kouzelný muzikál na ledě Popelka

8.9.2011 - Redakce Babinet

Kdo by neznal pohádku o Popelce - na ledě ji však nikdo neviděl! Romantická pohádka s kouzelnými efekty chytí za srdce každého, bez rozdílu věku či vzdělání. Dominantou prostoru na ledové ploše bude variabilní scéna, která nese veškeré prvky pohádkové fantazie.

Popelka

Tu doplní překrásné dobové kostýmy, hudba, která se každému vryje pod kůži, fascinující světelná kompozice, filmová projekce a kouzelné efekty.

V muzikále uvidíte 280 kostýmů ve stylu baroko - rokoko, které vyrábí specializovaný tým odborníků po celé republice.Materiály na ně jsou dovezené z Itálie, musí splňovat přísná kritéria: vzdušnost, lehkost, elastičnost. Většina kostýmů je bohatě zdobena, paruky účinkujících jsou zhotoveny z pravých vlasů. Na své si přijdou i maskéři; masky jsou totiž specielní, filmové! To vše se musí vejít do jednoho ze sedmi kamiónů, které výpravu muzikálu na ledě Popelka povezou po turné ve 12ti městech České republiky. zatímco v lední revue vystupují pouze krasobruslaři, v Popelce publikum uvidí a uslyší celou řadu oblíbených umělců.

popelkaPohádkový čaroděj: Jiří Korn, Josef Vojtek, Martin  Pošta
Král: Vlastimil Harapes, Milan Drobný
Královna: Dana Morávková, Leona Machálková, Hana Buštíková
Královský komoří: Martin Dejdar, Dalibor Gondík,Václav Kopta
Macecha: Hana Křížková, Renáta Podlipská
Otec: Rudolf Kubík, Pavel Handl
Dcera Nora: Sabina Laurinová, Adéla Gondíková, Zuzana Dovalová
Dcera Dora: Magda Malá, Leona Černá

Ústřední postavy ztvární výteční krasobruslaři Jelena Jovanovič a Konstantin Gavrin nazpívali a namluvili je Lucie Bílá a Ondřej Ruml.

Režisér a autor Projektu Popelka na ledě Jindřich Šimek již dva týdny zkouší s krasobruslaři na suchu i ledové ploše ve Frýdku Místku, kam se herci a zpěváci dostaví v polovině srpna a zkoušet budou až do 3. září. Premiéra Popelky je 1.10. v Tesle Aréně a pro rodiče příjemné sdělení: do pěti let mají vstup zdarma!

více informací na www.popelkanalede.cz

scénář a režie: Jindřich Šimek
hudba: Petr Malásek
texty písní: Václav Kopta
scénograf:  Petr Hloušek
výtvarník kostýmů:  Roman Šolc
choreografie: Jana Hübler, Monika Konečná

krasobruslařský casting: Radka Kovaříková / mistryně světa v krasobruslení

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip