Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Získejte zpět ztracenou jistotu!

Získejte zpět ztracenou jistotu!

6.9.2011 - Šárka Janouchová

Dostali jste se v životě do slepé uličky? Propadáte často pocitům malomyslnosti a beznaděje? Hledáte jistotu, zda jste se rozhodli správně? Zkrátka a dobře nevíte si rady a nejistota plíživě získává navrch? Druhou oblastí našich tematických týdnů, které se budeme věnovat, je nejistota a vhodné esence Dr. Bacha, které nám mohou pomoci harmonizovat nežádoucí emoce a pocity s ní spojené. Stejně jako strach i nejistotu lze shrnout do několika různých druhů.

Nejistota je mocná čarodějka, bohužel však v negativním slova smyslu. Velmi často ničí náš život či dokonce zapříčiní, že se naše plány a cíle zhroutí jako domeček z karet. Je příčinou naší beznaděje, zoufalství, neschopnosti se rozhodnout či našeho ujišťování se u ostatních, že jednáme správně.

Nedůvěřujete sami sobě?

GentianRožec, drobné modré kvítky, které nám pomáhají udělat vlastní rozhodnutí a nepochybovat o něm. Esence Rožce harmonizuje stav, kdy člověk ví, co chce, dokáže udělat potřebná rozhodnutí, má plno vnitřní moudrosti, ale přesto hledá neustálé ujištění u druhých. Namísto důvěry v sebe sama hledá rady a schválení u ostatních. Rožec nám pomůže důvěřovat svému vlastnímu mínění.

Jste nerozhodní?

Vnitřní nevyrovnanost, problém rozhodnout se obzvláště mezi dvěma věcmi, roztěkaná mysl, náladovost, při rozhovoru skákání z jednoho tématu na druhé . . . Pokud lidé, kteří prožívají podobné pocity, neprohlédnou převládající nejistotu, snadno je tento kolísavý pohled na věci může dovést k nespolehlivosti, plýtvání časem nebo k promeškání šancí.  Esence Chmerku ročního pomůže získat zpět vnitřní rovnováhu, schopnost rozhodovat se a dělat potřebné kroky bez pochyb a s důvěrou v sebe sama.

Přepadá vás sklíčenost?

Pokud člověk ztrácí odvahu ve chvíli, kdy se mu věci vymknou z rukou, nebo nastanou těžkosti, pak nejvhodnější esencí bude Hořec. Ten pomáhá všude tam, kde při sebemenším nezdaru přichází rozladění nebo dokonce deprese např. v nemoci. Pacient může jít cestou zlepšení a dosahovat pokroky, ale jakýkoliv menší zvrat jej snadno dovede ke ztrátě důvěry. Hořec můžeme směle nazvat mentálním tonikem. Přináší pozitivní náhled na danou situaci a uvědomění, že když děláme to nejlepší, nemůžeme selhat, že žádná překážka není nepřekonatelná. Je vhodný i pro děti, které kvůli školnímu přetížení ztrácejí odvahu.

Propadáte beznaději a zoufalství?

CeratoNe vždy je život snadný a může přinést řadu těžkých chvil. S tím mohou být spojeny pocity zoufalství. Vše se hroutí a dostavuje se rezignace, pocit, že situace nemá východisko, že neexistuje řešení problému. Člověk věří, že je odsouzen k bolesti a utrpení a nepokouší se nic dělat. A přece je zde možnost! Esence Hlodaše evropského dodá životu slunce a zažene kalné a temné mraky. Hlodaš nám pomůže najít víru a naději navzdory stávajícímu fyzickému či duševnímu problému. V dlouhých a beznadějných nemocech získává pacient pocit naděje a je schopen přijmout nemoc jako zkušenost. V méně těžkých případech dochází k pocitu, že se člověk cítí na cestě k uzdravení. V těžkých životních situacích pak dodá víru a naději, že vše se v dobré obrátí.

Zažíváte „pocit pondělního rána“ každý den?

Také se vám stává, že nemáte do ničeho chuť? Máte pocit jakési mentální únavy a odkládáte věci na později. Cítíte se na duši jako vymačkaný citron a skepse je vaše nové já. Někdy je dokonce obtížné zvládnout denní program, i když obvykle vše jde bez obtíží. Tím co potřebujete, je Habr. Je vhodný při přepracovanosti, při pocitu „lenosti“, nedostatku entusiasmu, který může vést až odkládání obchodních setkání. Habr přináší přesvědčení o své vlastní síle a znovuobnovení duševních schopností, vitality, čerstvosti a navrací radost ze života. Esence Habru může pomoci i v případech, kdy spánek nepřináší žádné zotavení.

Nejste si jisti svou životní cestou?

Dostaneme-li se na životní křižovatku, je s tím většinou spojeno rozhodování, kterým směrem se vydat. Tento typ nejistoty se projevuje tím, že si nejsme jisti správnou volbou, a to nejen při rozhodování jakou životní cestou se vydat, ale i v běžném životě, kdy se nabízí celá řada variant např. kterou sportovní aktivitu si zvolit, jaké zaměstnání nás bude bavit, či která strategie bude nejvhodnější pro naše podnikání. Vzniká potřeba zkoušet celou řadu věcí, několik zaměstnání, velmi často doslova dochází k plýtvání vlastním talentem a schopnostmi a převládá pocit, že nám něco uniká. Dostavuje se frustrace a nespokojenost. To vše právě v důsledku nedostatku jasných představ o vlastním cíli. Esence Sveřepu větevnatého je správná volba jak se s těmito pocity vypořádat jednou pro vždy. Užíváním Sveřepu získáme jasnou představu o vlastním životním úkolu, schopnost rozhodnout se pro správnou cestu. Náš talent dokážeme využívat konstruktivně.

Každý z nás občas trpí pocitem nejistoty a někdy je těžké rozeznat, o kterou z výše uvedených nejistot se vlastně jedná. Pokud si nejsme jisti, může nám být nápomocný terapeut. Ten by měl být schopen pomoci nám identifikovat náš problém a navrhnout vhodné esence. Díky nim pak získáme ztracenou duševní rovnováhu. Esence lze libovolně kombinovat a užívají se v minimálním množství čtyři kapky čtyřikrát denně. První výsledky jsou podle stavu pacienta viditelné v průběhu 3-4 týdnů, ale např. při užívání Hlodaše jsou velmi často první výsledky viditelné již po několika kapáních.

Více informací o jednotlivých esencích naleznete na www.krasnacarodejka.cz

Související článek: Prožíváte stavy strachu? Zkuste Bachovy květové esence

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip