Babinet.cz  /  Magazín  /  Aktivní život  /  Jaký vybrat kroužek pro své dítě?

Jaký vybrat kroužek pro své dítě?

30.8.2011 - Redakce Babinet

Rodičům, kteří hledají pro nadcházející školní rok kroužek pro své dítě, slouží web Kamchodit.cz. Z databáze 103 dětských sdružení si mohou vybrat hřiště, klubovny a oddíly v místě jejich bydliště. Stránky zřizuje Česká rada dětí a mládeže (ČRDM), podle jejího místopředsedy Ondřeje Šejtky jsou spolky jako Junák nebo Pionýr vhodné i pro děti, jejichž rodiče mají hluboko do kapsy. Na rozdíl od komerčních kroužků se zde totiž ročně platí jen 200 až 300 korun.

team

"V řadách členských sdružení ČRDM si na své přijdou vyznavači tradičních tábornických a turistických výprav a táborů s puncem foglarovské či indiánské romantiky, stejně jako třeba nadšení radioamatéři a hvězdáři, malí hasiči a záchranáři, vyznavači keltských tradic, moderního tance nebo třeba jezdectví," uvedl Šejtka.

Rada dětí a mládeže vydala devatero rad, jak by měli rodiče vybírat správný kroužek. Důležité je prý naslouchat zájmům dítěte a nesnažit se jej cpát do něčeho, co ho nezajímá. "Vedle četných hudebních a výtvarných kroužků či sportovních oddílů má totiž smysl zalovit i v programových vodách rozličných dětských a mládežnických sdružení. Tím spíš pokud rodiče na své potomky nekladou specifické nároky a nevidí jejich budoucnost ve vyhlášených koncertních sálech, na vernisážích prestižních galerií či ve vyprodaných sportovních halách," uvedli zástupci ČRDM.

Rodiče by se měli shánět po referencích na oddíl, případně samotného vedoucího kroužku. Ideální jsou prý odpolední kroužky dvakrát až třikrát týdně, je normální, když děti kroužky střídají a hledají, co by je nejvíc bavilo. "Sdružení dětí a mládeže nejsou místem, kde děti máte co nejčastěji odkládat," upozornili ale pedagogové s tím, že úloha rodiny je pro zdravý vývoj dítěte nezastupitelná.

Právě nejrůznější mládežnická sdružení, kluby a domy dětí a mládeže jsou dobrou volnou i pro rodiče, kteří nemají tisíce korun ročně na placení nejrůznějších kurzů a kroužků. Tyto organizace totiž dostávají příspěvky od státu, krajů, obcí a z EU, vedoucí v nich navíc pracují zadarmo jako dobrovolníci. Roční zápisné se tak v průměru pohybuje mezi 200 až 300 korunami.

Zdroj: ČTK

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz