Babinet.cz  /  Magazín  /  Společnost  /  Srdečný pozdrav z rodičovské dovolené!

Srdečný pozdrav z rodičovské dovolené!

30.8.2011 - Redakce Babinet

Fiktivní pohlednice s pozdravem z rodičovské dovolené v těchto dnech po Středočeském kraji rozesílá Občanské sdružení pro aktivní rodinu. Cílem této netradiční akce je motivovat ženy k udržování profesní kondice v průběhu rodičovské dovolené. Pohlednicová kampaň završuje dvouletý projekt Aktivní máma financovaný z Evropského sociálního fondu.

pohlednice

Simona Kalašová, odpovědná za osvětovou kampaň a informačně-poradenský portál www.AktivniMama.cz k tomu uvádí: „Závěr osvětové kampaně jsme chtěli trochu odlehčit. Pohráváme si s poněkud úsměvným souslovím „rodičovská dovolená“.

pohled

Zároveň však poukazujeme na skutečnost, že základní podmínkou úspěšného návratu do práce po rodičovské, je především aktivní postoj žen samotných: Jakou zvolí strategii k udržení své kvalifikace během let strávených doma s dětmi a zda se jim pro jejich snahu podaří získat podporu rodiny. Názor, že žena se má na rodičovské věnovat výhradně dětem je stále velmi rozšířený. Z dlouhodobého hlediska však může ohrozit finanční stabilitu rodin. Věříme, že Srdečný pozdrav z rodičovské dovolené přispěje k zamyšlení nad tímto závažným tématem.“

V rámci projektu Aktivní máma bylo realizováno 8 cyklů bezplatných motivačně-vzdělávacích kurzů pro ženy ze Středočeského kraje. Úspěšně je absolvovalo 151 účastnic. Na kurzech získaly mix znalostí a dovedností, který jim usnadní najít svou vlastní cestu, jak se udržet profesně fit i v době, kdy pečují o malé děti. Znalosti mohou uplatnit také při návratu do práce, hledání nového zaměstnání nebo vlastní podnikatelské činnosti.

Informačně-vzdělávací portál www.AktivniMama.cz  využilo za dobu jeho existence celkem 98 tisíc návštěvníků. V internetových poradnách bylo zodpovězeno na pět stovek dotazů z oblasti pracovního práva a slaďování rodiny a práce.

Dotace projektu z Evropského sociálního fondu končí. Další osud Aktivní mámy přibližuje Jitka Hrabánková, manažerka projektu: „Projekt vzbudil mezi ženami velmi pozitivní ohlasy. Proto chceme dál provozovat portál AktivniMama.cz a připravujeme také pokračování kurzů. Otázkou je, jak tyto aktivity do budoucna finančně zajistit. Věřím, že Aktivní máma má i nadále co říct a bude moci ženám pomáhat i v budoucnu.“

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip