Babinet.cz  /  Magazín  /  Volný čas  /  Bude setkání „děti ze zkumavky“ rekordní?

Bude setkání „děti ze zkumavky“ rekordní?

29.8.2011 - Redakce Babinet

Na začátku letošního září děti nejenom zahájí nový školní rok, ale pokusí se o překonání jednoho z českých rekordů. A nebude se jednat o děti ledajaké…o oficiální pokoření rekordu o co největší setkání se pokusí „děti ze zkumavky“ – tedy ratolesti narozené po úspěšném umělém oplodnění. V sobotu 3. září od 10 hodin se sejdou na střeše Nákupní galerie Harfa v Praze.  Tato akce se již počtrnácté koná pod záštitou Klinického centra ISCARE a jeho Centra asistované reprodukce IVF, jehož náplní je právě léčba neplodnosti. Za dobu své existence pomohlo přivést na svět více než 6 500 dětí, a tak je aspirantů na překonání českého rekordu opravdu mnoho.

společné foto

Součástí rekordního dne bude zábavný program pro děti, kterým především bude celá akce patřit. Těšit se mohou na vystoupení populární skupiny Kašpárek v rohlíku. Ta jistě všechny zaujme neotřelým propojením divadla i hudby určeným pro malé i velké diváky. Připraveny jsou i zajímavé soutěže a další příjemný program, kterým provede moderátor Richard Langer. Mile potěší sleva na vstupné do atraktivního DinoParku na střeše nákupní galerie.

Pokud se akce zúčastní alespoň 1181 dětí, padne také nový český rekord a do České knihy rekordů bude zaznamenáno největší setkání dětí narozených po umělém oplodnění. V současnosti poslední platný rekord pochází z roku 2007. Z iniciativy Klinického centra ISCARE se tehdy podařilo na jediném místě shromáždit 1180 „dětí ze zkumavky“.

Příjemné setkání navštíví již po čtrnácté i zástupci ISCARE. „Neplodnost je závažná civilizační nemoc, která postihuje stále větší množství párů v produktivním věku. Jsme velmi rádi, že mnohým z nich dokážeme díky výdobytkům moderní medicíny efektivně pomoci“, komentuje problematiku neplodnosti Ing. František Lambert, generální ředitel Klinického centra ISCARE. „Setkání dětí každý rok netrpělivě očekáváme a vězte, že pohled na tolik spokojených dětí a rodičů na jednom místě skutečně zahřeje u srdce“, uzavírá.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip