Babinet.cz  /  Magazín  /  Společnost  /  Češi se nejradši opalují v plavkách, na nudistické pláže se stydí

Češi se nejradši opalují v plavkách, na nudistické pláže se stydí

21.7.2011 - Redakce Babinet

Češi se nejraději opalují v plavkách, nudistickou pláž nikdy nenavštívilo téměř 70 procent lidí. Vyplývá to z průzkumu, který mezi pěti stovkami respondentů ve věku od 18 do 50 let uspořádala společnost Fashion Days.

plavkyV plavkách se nejraději opaluje 83 procent účastníků průzkumu, alespoň občas nudistické pláže navštěvuje 31 procent respondentů. Pro pocit svobody se koupe bez plavek 26 procent dotázaných; kvůli pozorování nahých lidí na nudistické pláže chodí necelá čtvrtina lidí.

Z lidí, kteří na nudistické pláže nechodí, 45 procent uvedlo, že se stydí, 30 procent nesnáší pohled na cizí nahé lidi. Žádnou příležitost navštívit nudistickou pláž dosud v životě údajně nemělo sedm procent respondentů.

Téměř 40 procent dotazovaných vlastní troje plavky, dvoje plavky má 24 procent respondentů. Dokonce šestery plavky má ve svém šatníku pět procent dotázaných; naopak žádné plavky nebo jen velmi krátké a přiléhavé nosí 12 procent respondentů.

Ostatní lidi v plavkách prý respondenti pozorují rádi, ale jen pokud nejsou chlupatí a tlustí. "Hromady tuku deroucí se z plavek" vadí více než třetině dotazovaných; pohled na ženské ochlupení vykukující z bikin ruší 23 procent respondentů. Pohled na kožní onemocnění opalujících se lidí nesnáší devět procent respondentů, pěti procentům dotazovaných vadí i chlupatá záda.

Zatímco bez plavek se lidé často obejdou, sluneční brýle k vodě nosí prakticky každý; podle průzkumu jimi bývá vybaveno 97 procent jeho respondentů. Pití si s sebou v létě nosí 70 procent lidí, 60 procent respondentů k vodě nosí boty do vody a plavky na převlečení.

Make-up, který musí být odolný vůči vodě, na sebe před cestou k vodě nanese 30 procent respondentek; zbývajících 70 procent žen se však bez zkrášlování před koupáním a opalováním obejde. "Make-up na pláži nechtějí, protože jsou krásné i bez něj, nebo si myslí, že to není vůbec potřeba," dodali autoři průzkumu.

Zdroj: ČTK

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip