Babinet.cz  /  Magazín  /  Společnost  /  "Zemětřesení" v soulském mrakodrapu způsobilo cvičení tae-bo

"Zemětřesení" v soulském mrakodrapu způsobilo cvičení tae-bo

21.7.2011 - Redakce Babinet

taeboIntenzivní synchronizované cvičení tae-bo vyvolalo začátkem července "zemětřesení", při němž se otřásala jedna z výškových budov v jihokorejském Soulu tak intenzivně, že z ní stovky lidí začaly prchat v panice ven. Zjistil to pokus, který v úterý uskutečnila skupina dobrovolníků.

Před zraky novinářů 17 osob středního věku v tělocvičně ve 12. podlaží téměř čtyřicetipatrové budovy nákupního střediska TechnoMart zopakovalo stejný scénář, jaký předcházel 5. července deset minut trvajícím otřesům.

Skupina začala intenzivně provozovat tae-bo; aerobní cvičení, které kombinuje boxerské prvky s bojovým uměním. Synchronizované cvičení v rytmu popové skladby The Power německé skupiny Snap vyvolalo vibrace, které roztřásly budovu stejným způsobem, napsala agentura AFP.

Po otřesech, které začátkem července vyvolaly u lidí paniku, nechaly úřady TechnoMart dočasně uzavřít, ale po dobrozdání statiků, že budova je v pořádku, směl být provoz znovu obnoven. Nyní bude nejspíš znovu otevřeno i místní fitness centrum, uvedli soulští úředníci. Jen v něm již nebude dovoleno cvičit tae-bo.

Zdroj: ČTK

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip