Babinet.cz  /  Magazín  /  Volný čas  /  Šikland otevře v sobotu v Dolní Rožínce krokodýlí park

Šikland otevře v sobotu v Dolní Rožínce krokodýlí park

19.7.2011 - Redakce Babinet

Krokodýlí park, který bude součástí atrakce s názvem Cesta kolem světa, otevře v sobotu v Dolní Rožínce na Žďársku společnost Šikland provozující Westernové městečko Šiklův mlýn v nedaleké Zvoli nad Pernštejnem. Ve výběhu s bazénem návštěvníci uvidí dva třímetrové aligátory, na trase Cesty kolem světa se mohou vyfotografovat u desítky obřích trojrozměrných obrazů světových přírodních pozoruhodností.

Krokodýl

"Počítám ještě v této sezoně s přibližně 30.000 návštěvníky, očekáváme hlavně rodiny s dětmi," řekl dnes ČTK manažer parku Ondřej Šikl. Na fotografiích z Cesty kolem světa podle něj lidé jen těžko poznají, co je realita a co kresba. Budou se moci vyfotografovat například u čínské zdi, v Grand Canyonu, v prehistorické krajině s dinosaury nebo na severním pólu. "Je to můj vlastní projekt, který připravuji několik let. V Česku ani jinde na světě nic podobného nefunguje," tvrdí Šikl. Součástí bude fotografická výstava z putování k severnímu pólu od cestovatele Petra Horkého.

V Dolní Rožínce v někdejším zámeckém statku už několik let společnost Šikland provozuje strašidelný zámek Draxmoor. Od loňska tam funguje také centrum parawesternu, ně kterém se Šikland spolupodílí. Činnost centra parawesternu se podle provozovatelů nedá nedá zaměňovat s terapií na koních; jde o sportovní disciplínu pro postižené.

Westernové městečko u Zvole je druhým nejoblíbenějším turistickým cílem na Vysočině. Stejná společnost provozuje od roku 2005 také westernové městečko v areálu největšího slovenského aquaparku Tatralandia u Liptovského Mikuláše.

Zdroj: ČTK

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip