Babinet.cz  /  Magazín  /  Společnost  /  Jižní Korea odvolala festival psího masa kvůli protestům

Jižní Korea odvolala festival psího masa kvůli protestům

29.6.2011 - Redakce Babinet

Festival propagující tradiční konzumaci psího masa, který se měl v pátek konat v Jižní Koreji, nebude. Pořadatelé ho odvolali v reakci na protesty ochránců práv zvířat, napsala na svých internetových stránkách agentura AFP.

jižní koreaFestival chtěl uspořádat Svaz korejských psích farmářů a podpořit tak tradici psího masa, jež s v korejské kultuře běžně jedlo a stále jí. Konat se měl pod širým nebem ve městě Songnam jižně od Soulu a nabízet měl takové lahůdky, jako jsou psí barbecue, klobásky či tlapky vařené v páře. Prodávat se měly také kosmetické produkty a lihoviny s psími ingrediencemi.

V Jižní Koreji podle představitelů svazu působí asi 600 farem, které chovají psy na maso. Rostoucí počet Korejců ale proti konzumaci psího masa protestuje a považuje ji za zahanbující na mezinárodní scéně.

"Za tohle se naší zemi bude smát celý svět a mylně bude věřit, že všichni Jihokorejci jedí psy," uvedl Pak So-jon, šéf organizace Coexistence of Animal Rights on Earth, která vedla na internetu kampaň za zrušení festivalu. "Psi jsou člověku citově nejbližší zvířata," dodal Pak. "Není možné jednoduše veřejně oslavovat jejich zabíjení a konzumaci."

Zdroj: ČTK

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip