Babinet.cz  /  Magazín  /  Společnost  /  Atletická Kinderiáda vyvrcholila celostátním finále

Atletická Kinderiáda vyvrcholila celostátním finále

27.6.2011 - Redakce Babinet

V úterý 7. června se v Praze na stadionu Slavie utkalo 43 školních týmů z celé republiky o titul absolutního šampiona 13. ročníku Kinderiády. Na atletickém oválu soupeřilo v běžeckých a technických disciplínách přes 400 dětí, které do finále postoupily z jarních a podzimních regionálních kol. Z napínavého sportovního klání vyšla nakonec vítězně ZŠ Pod Vinohrady z Uherského Brodu. Kromě celkového prvenství v letošním ročníku se žáci mohou radovat i z příspěvku 150 000 Kč na rekonstrukci sportoviště školy či nákup sportovních potřeb, který jim věnuje společnost Ferrero Česká.

Na druhé příčce se díky kvalitním výkonům umístili reprezentanti jilemnické ZŠ Komenského. Kromě dvou nejúspěšnějších škol získá finanční dotaci také ZŠ M. Kudeříkové z Havířova, jejíž tým skončil po součtu všech disciplín na bronzovém stupínku. Na mladé atlety dohlíželi také oba patroni Kinderiády, trojnásobný mistr světa v desetiboji Tomáš Dvořák a dvojnásobná běžecká mistryně světa Lída Formanová. Legendární sportovci pak na závěr odměnili nejlepší finálové závodníky diplomy a hodnotnými cenami.

Kinderiáda potřinácté

Mnozí z malých sportovců měli na pražském finále možnost poprvé si vyzkoušet atmosféru opravdových atletických závodů a porovnat své sportovní výkony s ostatními v individuálních disciplínách: běhu na 60 m, hodu plným a kriketovým míčkem, skoku do dálky a z místa, ale také ve štafetovém závodě na 4 x 60 metrů. Za dosavadní dvanáctiletou existenci Kinderiády se této soutěže zúčastnilo již více než 30 000 dětí. V letošním ročníku se zapojilo další čtyři a půl tisíce mladých sportovců, kteří soutěžili v běžeckých a technických disciplínách atletiky. Kinderiáda je tak nejdéle trvající sportovní soutěží pro tuto věkovou kategorii dětí a svou úctyhodnou kontinuitu si uchovává i do nastávajícího 14. ročníku.

Finále plné rekordů

Výbornou připravenost jednotlivých týmů potvrdily i statistiky finálového závodu – na Slavii jsme mohli vidět v sedmnácti disciplínách Kinderiády celkem jedenáct nejlepších výkonů letošního ročníku. O jeden z nich se například postarala štafeta celkově druhé ZŠ Komenského, jejíž čas 35,20 s znamenal na trati 4 x 60 m vylepšení dosavadního letošního maxima o více než dvě vteřiny a těsně se přiblížil i nejlepšímu výkonu v historii Kinderiády. Velmi kvalitního času dosáhl také žák páté třídy havířovské ZŠ Jan Vácha, když zvládl zaběhnout trať 60 m v nejlepším letošním výkonu 8,65 s, a pomohl tak svému týmu ke stříbrnému umístění.

Vybrané rekordy letošního ročníku Kinderiády z finálového kola:

  • Štafeta 4 x 60 m: 35,2 s (ZŠ Komenského, Jilemnice)
  • Běh 60 m (5. třída chlapci): 8,65 s (Jan Vácha; ZŠ M. Kudeříkové, Havířov)
  • Běh 60 m (5. třída dívky): 8,95 s (Simona Blinková; ZŠ Vrchlického, Liberec)
  • Skok daleký (5. třída, dívky): 414 cm (Anežka Hanousková; ZŠ M. Kudeříkové, Havířov)

Hod plným míčem 1 kg (3. třída dívky): 8,57 m (Kateřina Nosková; ZŠ nám. ČSA,

Více informací o Kinderiádě najdete na www.kinderiada.cz.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip