Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Nebojte se míchat z whisky! Letní koktejly z Ballantine´s

Nebojte se míchat z whisky! Letní koktejly z Ballantine´s

28.4.2011 - Redakce Babinet

ballantinesBlíží se léto a s tím doba míchaných nápojů za teplých dlouhých večerů s těmi, co máme nejraději. Co je v dnešní uspěchané době lepší, než popovídat si se svými přáteli nebo vychutnat společné rodinné chvíle? Pro příjemné posezení či jako osvěžující drink v parném létě jsou míchané drinky ideální.

Koktejly z whisky mohou pro některé z nás znít trochu netradičně, ale pro barmany a fajnšmekry patří mezi klasiku. Představa, že whisky se pije pouze na ledu či se sodou, je pouhým mýtem. Koktejly se základem z kvalitní whisky jsou originální, osvěžující a patří mezi chuťově nejzajímavější.

Koktejly z Ballantine’s jsou vhodné pro každou příležitost a pro každého. Možností, jak skotskou whisky namíchat, existuje celá řada. Příprava těchto koktejlů vesměs není obtížná a tak si je můžete doma sami namíchat. Na toto léto jsme pro vás vybrali čtyři jednoduché, ale osvědčené a příjemně osvěžující recepty. Inspirujte se a užijte ballantinessi léto s Ballantine’s!

Whisky Sour

4 cl Ballantine’s Finest
2 cl citronová šťáva
1-2 cl cukrový sirup
1 ks koktejlová třešnička

Sklenku na whisky a tělo třídílného šejkru naplňte kusy ledu. Do šejkru dávkujte whisky, citronovou šťávu a cukrový sirup. Protřepejte a přes sítko nalijte do připravené sklenky. Vložte koktejlovou třešničku.

ballantinesMamie Taylor

4 – 6 cl Ballantine’s Finest
1 cl limetová šťáva
10 cl zázvorová limonáda
½ - 1 cl zázvorové pivo (není podmínkou, ale pomůže)
1 – 3 ks tenký plátek čerstvého oloupaného  zázvoru

Do tumbleru (sklenka bez nožky, obsah kolem 25 cl) vložte led až po okraj. Dávkujte vše kromě zázvorového piva a promíchejte. Přidejte případně zázvorové pivo a ozdobte několika plátky čerstvého zázvoru.

ballantinesGolden Nail

4 cl Ballantine’s Finest
1 – 2 cl Karlovarská Becherovka
1 ks řez pomerančové kůry

Sklenku na whisky naplňte kusy ledu. Dávkujte whisky a becherovku a promíchejte.  Vložte pomerančovou kůru, případně zapalte zápalku a stiskněte kůru lícem ke sklence tak, aby vonné látky prošly plamenem do nápoje. Pak vložte kůru mezi led a stěnu sklenky.

 

ballantinesRob Roy

4 cl Ballantine’s Finest /Ballantine’s 17 yo
2 – 3 cl červený vermut
1 střik Angostura Atomatic Bitters

Do míchací sklenice vložte několik kostek ledu a dávkujte všechny přísady. Promíchejte a přes barové sítko nalijte do vychlazené koktejlové sklenky. Vložte řez pomerančové kůry nebo koktejlovou třešničku.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip