Babinet.cz  /  Magazín  /  Společnost  /   V Českém Krumlově chystají třídenní jarní oslavy, začnou v pátek

V Českém Krumlově chystají třídenní jarní oslavy, začnou v pátek

27.4.2011 - Redakce Babinet

V Českém Krumlově chystají třídenní jarní oslavy. Od pátku 29. dubna do neděle 1. května mohou domácí i turisté zavítat na dětské odpoledne, zúčastnit se lampionového průvodu, poslechnout si koncerty oblíbených skupin, využít májové odpoledne otevřených muzeí a galerií nebo zavítat na TyjátrFest. Program jarní slavnosti nazvané Kouzelný Krumlov se odehraje v Pivovarských zahradách, na náměstí, v muzeích i v zámeckém areálu.

"Kouzelný Krumlov je první ze čtyř oficiálních akcí města v letošním roce, které připravujeme. Naším dlouhodobým záměrem je přizvat k ní obyvatele města, a to přímým zapojením jejich aktivit do programu akce, ale samozřejmě i jako návštěvníky. Vycházíme z české tradice stavění májí, ale obohacujeme ji třeba o Krumlovský veletrh, na kterém se prezentuje na 30 místních zájmových sdružení, škol a dalších neziskových organizací," řekl ČTK jeden z pořadatelů a ředitel Městského divadla Jan Vozábal.

český krumlov

Zajímavým bodem programu je třeba Festival Základní umělecké školy Český Krumlov a další hudební vystoupení místních souborů. Asi nejvíce navštěvované bude sobotní dětské odpoledne v Pivovarských zahradách s hrami a programem pro děti. Čeká je i trampolína a jízda na raftu vodní záchranné služby. Po postavení májky bude zažehnuta velká vatra a vystoupí dámská folková kapela Lakomá Barka, africkými rytmy zahrady naplní skupina El Tenéré.

Základní dramaturgický rámec Kouzelného Krumlova je podobný, ale každoročně se objeví i něco nového a zajímavého. Letos to bude například páteční multižánrový festival TyjátrFest, představí se na něm autorská divadla, kutnohorské kapely a výtvarníci. Stále oblíbenější je fotografování ve Fotoateliéru Seidel, letos s tématem První dáma = máma. Téměř pravidelně se konají křty CD či DVD, letos to bude křest nové nabídky krumlovských kulturních institucí Český Krumlov Card, shrnul Vozábal.

V neděli bude zdarma zpřístupněna řada muzejních expozic. Odpoledne na náměstí Svornosti zpříjemní promenádní koncert českokrumlovské swingové kapely Black Bottom. Kompletní program Kouzelného Krumlova je na www.c.krumlov.cz/kokr2011.

Zdroj: ČTK, foto

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip