Babinet.cz  /  Magazín  /  Volný čas  /  Na pražském Smíchově budou slavnosti s živými ovcemi a kozami

Na pražském Smíchově budou slavnosti s živými ovcemi a kozami

18.4.2011 - Redakce Babinet

Pátá městská část chystá na začátek května den chovu ovcí a koz. Přímo na smíchovském náměstí 14. října si lidé budou moci prohlédnout dvě až tři desítky živých zvířat, nebudou chybět ukázky stříhání ovcí a předení z ovčí vlny. ČTK to řekl Richard Konrád ze spolupořadatelského Svazu chovatelů ovcí a koz.

Akce se skuteční v sobotu 7. května. Od 9:00 si zájemci budou moci prohlédnout různá plemena ovcí a koz i s jehňaty a kůzlaty. "Návštěvníci uvidí také ukázku stříhání ovcí našimi profesionálními střihači, kteří se účastní také mezinárodních soutěží," uvedl Konrád.

koza

Svou práci podle Konráda předvedou také přadleny, které budou příst na klasických kolovrátcích. Budou rovněž prodávat vlastní výrobky. Zájemci si budou moci vyzkoušet i dojení koz.

Ve stáncích pak lidé budou moci ochutnat nebo si s sebou odnést sýry a jogurty z ovčího a kozího mléka a dále speciality z jehněčího masa. "Na místě budeme vařit jehněčí balkánský kotlík," uvedl Konrád.
Podobné akce pořádá Svaz chovatelů ovcí a koz na mnohých místech v Česku. "V Praze je to ale poprvé," poznamenal Konrád.

V hlavním městě získaly v uplynulém roce oblibu takzvané farmářské trhy, na kterých zemědělci či malovýrobci potravin nabízejí své zboží. Pravidelně si mohou lidé čerstvé zboží koupit například na Kubánském náměstí, na náměstí Jiřího z Poděbrad, Vítězném náměstí, na náplavce u Palackého mostu, ale také v Dolních Počernicích či Klánovicích. Na pěší zóně Anděl v Praze 5 začnou v pátek 6. května a budou se opakovat vždy jednou za 14 dní.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip