Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Dubnové knižní novinky

Dubnové knižní novinky

15.4.2011 - Redakce Babinet

A máme tu pro vás nové knižní tituly, které jsou nyní k dostání na pultech knihkupectví. Většina nich by mohla být dobrou inspirací pro výběr dárku například ke dni dětí. Novinky jsou z nakladatelství Fragment. Fragment ovšem představuje i několik titulů pro dospělé. Rodiče, kteří mají doma předškoláčky, jistě ocení knihy z nakladatelství Grada. Nakladatelství Almi vám zase představí knihu, která vypráví o boji se zákeřnou chorobou.

Krásní mrtví – Jonas

Nejsou živí. Nejsou mrtví. Něco mezi tím.

V průběhu jednoho roku zemřou za podivných okolností čtyři mladí, krásní lidé, studenti ellertonské střední školy. Jonas, Arizona, Summer a Phoenix.

Ta poslední smrt zasáhne Darinu nejvíc. Byl to její kluk, její veliká, největší láska…

Je její setkání s Krásnými mrtvými skutečné? Co znamenají ta andělská křídla, která vidí, slyší a která nakonec sama dostává?

Jonas zemřel jako první, zabil se na motorce. Ale je tolik nezodpovězených otázek…

Odhalí Darina včas temná tajemství tajemství, aby tak vykoupila duše Krásných mrtvých?

Počet stran - 274, formát  - 115x183 mm,  199 Kč

www.fragment.cz

Křišťály moci – Hněv Pána ohně

Neilin odhalila Arwinovo tajemství. Už mu nedokáže důvěřovat ani odpustit… nebo snad ano? V utajovaném městě Bílých elfů Än-Ielwil, o kterém se vyprávějí pouze legendy, Neilin konečně nachází klid. Noví přátelé ji doprovázejí za prvním Křišťálem moci, ale nic není tak snadné, jak se na první pohled zdá. Neilin čeká setkání se Smrtí.

Na Smaragdittu teče krev. Král Edrian se rozhodl získat své město zpět, ale Isgraëlova armáda nestvůr je strašlivá. Pomohou elfové svým dávným lidským přátelům? Poslední naděje leží v rukou Terien a bájných gryfů.

Isgraël zatím odhaluje svou nejničivější zbraň. Neilin se musí postavit hrozbě, která dávno neměla existovat. Odhalení, které ji ale nakonec čeká, bude šokující.

Druhý díl navazuje na předchozí titul Křišťály moci - Zrada temného elfa

Počet stran - 280, formát - 152x228 mm, 279 Kč

www.fragment.cz

Cesty formana Šejtročka – V. Čtvrtek, ilustroval Z. Miler

Příběhy známé z televize.

Šejtroček prožívá na svých cestách řadu dobrodružství i se svými kamarády - vodníkem Česílkem, valachem Žemličkou a dalšími.

Dozvíte se jak se stal Šejtroček formanem,  jak se mu polámalo kolo, jak zahrál loupežníkům pro radost, jak vezl ohnivého mužíčka na svatbu a mnoho dalších neuvěřitelných příběhů.

Počet stran - 144, formát - 166x230 mm, 249 Kč

www.fragment.cz

Babička – pro děti

Prostou, avšak moudrou babičku Boženy Němcové zná téměř každý.

Její příběh je převyprávěn tak, aby si jej mohli přečíst i malí čtenáři.

Počet stran - 48, formát - 216x276 mm, 199 Kč

www.fragment.cz

Krkonošské pohádky – Marie Kubátová

Krkonošské pohádky o dobru, zlu, chamtivosti a lásce. Příběhy z krkonošských hor a podhůří, kde vládne moudrý Krakonoš.  Lakomý jilemnický pán jenom kouká, kde by co sebral z cizího! Krakonoš jeho plány většinou odhalí a zmaří. Občas si z Vejricha také udělá legraci. Pohádkové příběhy o životě krkonošského lidu pocházejí z pera Marie Kubátové.

Počet stran - 96, formát - 166x230 mm, 199 Kč

www.fragment.cz

Upíří ségry – Já ho prostě miluju!

Konečně prázdniny! Upíří ségry Daka a Silvania se už nemohou dočkat, až odletí do svého rodného města, do Bystřice, a navštíví všechny příbuzné a kamarády. A úplně to nejúžasnější na tom je, že jejich kamarádka Helena smí jet s nimi. Vůbec nikdo ale nepočítal s tím, že se Helena až po uši zamiluje. A sice ne do normálního kluka, ale do upíra. A ještě ke všemu do obzvláště nebezpečného druhu. Může tu vůbec pomoct extra porce česneku?

Počet stran - 152, formát - 125x195 mm, 179 Kč

www.fragment.cz

Klasické české skládačky z papíru

Jak složit  z papíru lodičku, šipku nebo čepici je jednoduché. Že nevíte jak na to? Nebo jste to trochu zapomněli? Nevadí! Poradíme vám a připomeneme ty nejznámější skládačky. Přidáme i další, jako například prasátko, pejska, nebo třeba i čerta.

Počet stran - 32, formát - 210x297 mm, 99 Kč

www.fragment.cz

BLUDIŠTĚ – pro šikovné děti – červená

Dokážeš najít včeličce cestu do úlu?

Pomůžeš detektivovi, aby se dostal k důležitému důkazu?

Myška dostala chuť na kousek sýra, ale neví, jak se k němu dostat, aniž by se dostala do drápků kočičce. Pomůžeš jí?

Tyto a další zapeklité problémy můžeš řešit v krásných obrázkových bludištích! Zábavnou formou si zbystříš pozornost, procvičíš logické myšlení a zlepšíš svou pohotovost.

Počet stran - 32, Formát  - 207x290 mm, 79 Kč

www.fragment.cz

Křížovky PRO SENIORY s tipy pro zahrádkáře

Luštěte a poučte se! Stovku švédských křížovek doplňují rady a tipy pro zahrádkáře. Velký formát a větší písmo usnadňují luštění i čtení.

Počet stran - 128, formát - 208x296 mm, 99 Kč

www.fragment.cz

MONIKA DOSTÁLOVÁ

Rakovina a já aneb OD NEMOCI K MOCI

Třicet let jsem pracovala jako podniková právnička a manažerka. V roce 1999 jsem to dopracovala až k rakovině prsu. Teprve po několika dalších letech jsem se konečně začala učit to, o čem jsem si celá léta myslela, kdovíjak to neumím – žít. Zpočátku jsem psala pro sebe, ale postupem času ve mně sílilo přesvědčení, že můj příběh má co říci i ostatním. Nikdo za nás nemůže vyřešit naše problémy, vyléčit naše nemoci, uzdravit naše vztahy. Je to na nás. Lékaři nám mohou dát čas, naši blízcí podporu a lásku, ale svůj život máme ve svých rukou my sami. Dnes si plním své dávno zapomenuté sny: setkávám se s lidmi, naslouchám jejich příběhům a píšu na své stránky www.odnemocikmoci.cz. Snad pro vás – nemocné i zdravé – bude tato kniha inspirací, možná i impulsem ke změně stávajícího způsobu života.

www.almi.cz

Kolik je hodin

autor: Dagmar Košková

ISBN: 978-80-247-3715-7

formát: 200x200 mm

vazba: V8

počet stran: 24

prodejní cena: 169 Kč

vydala: Grada Publishing, a.s., www.grada.cz

přímý link na knihu: http://www.grada.cz/kolik-je-hodin_6575/kniha/katalog/

Anotace:

S pomocí králíčka a jeho kamarádky myšky se předškoláci a malí školáci naučí rozeznávat čas na hodinách a také pochopí, jak je důležité členění dne. Prostřednictvím konkrétních situací poznají, že v různých denních dobách se lidé věnují různým činnostem. Veselé barevné ilustrace hravým způsobem doplňují krátký, názorný text, v němž králíček vypráví, co zrovna dělá. V závěru knihy najdete naučné stránky, kde si děti mohou formou hry všechno procvičit.

O chytrém Koblížkovi

autor: Dagmar Košková

ISBN: 978-80-247-3716-4

formát: 200x200 mm

vazba: V8

počet stran: 24

prodejní cena: 169 Kč

vydala: Grada Publishing, a.s., www.grada.cz

přímý link na knihu: http://www.grada.cz/o-chytrem-koblizkovi_6576/kniha/katalog/

Anotace:

Příběh o neposlušném, ale chytrém Koblížkovi patří k nejoblíbenějším pohádkám vůbec. Děti především dobře pobaví, navíc se díky situacím, v nichž se tento hrdina ocitá, seznámí s různými charakterovými vlastnostmi, a to jak dobrými, tak špatnými. Malí čtenáři je snadno poznají prostřednictvím chování zvířecích hrdinů, s nimiž se Koblížek na své strastiplné cestě potkává. Každé zvířátko, ať už je to ježek, zajíc, vlk, medvěd, jezevec, divočák nebo liška, se ke Koblížkovi chová jinak a on se musí s mnohdy nebezpečnými situacemi vypořádat. Krásné obrázky jsou doplněny veselým textem, který je částečně zveršován, snadno se čte a některé básničky se děti mohou naučit nazpaměť.

Victor Hugo – Bídníci

Uvězněn za krádež chleba.

19 let galejí.

Jean Valjean - galejník, který se stane váženým a bohatým mužem.

Navzdory tomu pronásledován fanatickým policistou Javertem.

Edice světových klasiků

Převyprávěná a zkrácená verze.

Dobrodružství jako v originále.

Ušetřete čas!

Počet stran - 202, Formát - 167x240 mm,  váz., 229 Kč

www.fragment.cz

HUNGER GAMES – Síla vzdoru

Jmenuji se Katniss Everdeenová. Proč nejsem mrtvá? Měla bych být.

Proti všem očekáváním, přežila Katniss hladové hry dvakrát, ale ani poté nemá klid. V zemi Panem vypuklo povstání. Kapitol je naštvaný a chce pomstu. Kdo by měl za nepokoje zaplatit? Katniss. A co je nejhorší? Prezident Snow dal jasně najevo, že v bezpečí není vůbec nikdo…

Bude připravovaná revoluce v čele s Katniss úspěšná? Cena může být hodně vysoká...

Předchozí díly: Hunger Games - Aréna smrti, Hunger Games - Vražedná pomsta

Počet stran - 344, formát - 145x210 mm, brož., 349 Kč

www.fragment.cz

Zdeněk Svěrák - Šupy dupy dup a jiné písničky

Leporelo pro nejmenší se známými písničkami Z. Svěráka - Strašidýlko Emílek, Svátek zvířat, Narozeninová, Šupy, dupy dup. Všechny písničky provázejí roztomilé ilustrace Ladislavy Pechové.

Počet stran – 10, 190x275 mm, leporelo, 149 Kč

www.fragment.cz

Nejkrásnější české písničky

Zazpívejte si se svými dětmi. Nádherné leporelo vám přináší výběr známých lidových písniček, jako jsou Holka modrooká nebo Utíkej, Káčo, utíkej.

Počet stran – 10, 190x275 mm, leporelo, 149 Kč

www.fragment.cz

Křížovky s vtipy P. Kantorka – Jak přežít cokoliv

Luštěte a bavte se! Stovku švédských křížovek zpestřují vtipy Pavla Kantorka na téma jak přežít sport a jak přežít cokoliv.

Počet stran - 128, formát - 145x205 mm, brož., 99 Kč

www.fragment.cz

Křížovky s horoskopy – BÝK

Znáte někoho narozeného ve znamení Býka? Chcete vědět, co od něj můžete očekávat a jak s ním jednat? Tajenky 60 švédských křížovek vám mohou přinést nejedno překvapivé odhalení.

Počet stran - 64, formát - 145x205 mm, brož., 99 Kč

www.fragment.cz

název: Kniha o matce a dítěti

autor:  MUDr. Martin Gregora

formát: 20x25 cm

vazba: V8 (pevná vazba)

rozsah: 244 stran

prodejní cena včetně DPH:  445 Kč, 21,87 €

-          Těhotenství

-          Porod a šestinedělí

-          Zdravá výživa matky a dítěte

-          Kojení

-          Růst, vývoj a péče o dítě

-          První pomoc, nemoc a očkování

Kniha o matce a dítěti je unikátním dílem českého pediatra a jeho spolupracovníků, kteří chtějí všem milujícím a zodpovědným rodičům nabídnout pohotové, srozumitelné, přehledně uspořádané, a především z domácích poměrů vycházející informace, které je provedou krásným, ale náročným soužitím s jejich děťátkem. Kniha vznikala na základě představy poskytnout rodičům pomoc a odbornou radu, kdykoli ji budou potřebovat. Na trh tak přichází reprezentativní, věcný a praktický „domácí lékař“, provázející rodiče od začátku těhotenství až po předškolní věk jejich dítěte. Kromě kapitol zaměřených na jednotlivá vývojová období dítěte publikace přináší aktuální očkovací kalendář platný v ČR, poskytuje ucelený přehled nejčastějších onemocnění v dětském věku a možností jejich domácí léčby, upozorní rodiče na zásady poskytování první pomoci a speciálně se zaměřuje na aktuální problematiku dětské obezity a růstu dětí. Publikace je bohatě obrazově vypravena.

www.grada.cz

Na venkově

autor: Miroslav Růžek

ISBN: 978-80-247-3767-6

formát: 200x200 mm

vazba: V8

počet stran: 24

prodejní cena: 169 Kč

vydala: Grada Publishing, a.s., www.grada.cz

přímý link na knihu: http://www.grada.cz/na-venkove_6645/kniha/katalog/

Anotace:

Zábavná knížka o životě na dnešním českém venkově děti provede životem na vsi. Tematické dvoustránkové obrázky s množstvím detailů věrně a s humorem zaznamenávají každodenní situace, např. práci na poli, masopust, zábavu u rybníka a zvířátka na statku. Krátké básničky a zajímavé úkoly jsou inspirací a motivací pro chvíle společně strávené s dětmi nad knihou.

Vlaky-lodě-letadla

autor: Zdeňka Študlarová

ISBN: 978-80-247-3799-7

formát: 200x200 mm

vazba: V8

počet stran: 24

prodejní cena: 169 Kč

vydala: Grada Publishing, a.s., www.grada.cz

přímý link na knihu: http://www.grada.cz/vlaky-lode-letadla_6700/kniha/katalog/

Anotace:

Veselá obrázková knížka s vtipnými básničkami a jednoduchými úkoly dětem představí dopravní prostředky, s nimiž se denně setkávají. Do školy jezdíme autobusem, na výlet na kole, na závody na motorce, do práce autem, na brambory s traktorem a zboží do obchodů rozváží nákladní auto. V nouzi přijedou na pomoc hasiči, policie nebo záchranka. Kam se nedostaneme po zemi, tam nás dopraví letadlo nebo loď.

Matýsek a Majdalenka – báječné čtení pro nejmenší

Matýska a Majdalenku, malé skřítky z Písmenkova, určitě znáš z časopisu Báječná školka.

Vydej se spolu s nimi a jejich kamarády za dobrodružstvím. Čekají na tebe příběhy i komiksy!

Počet stran - 48, formát - 208x287 mm, váz., 179 Kč

www.fragment.cz

Chytré vybarvovačky pro prvňáky – modrá

Zábavný pracovní sešit pro prvňáčky pomáhá hravou formou procvičit počítání, jednu z nejdůležitějších dovedností malých školáků.

Počet stran - 24, formát - 210x297 mm, brož. 59 Kč

www.fragment.cz

Chytré vybarvovačky pro prvňáky – růžová

Zábavný pracovní sešit pro prvňáčky pomáhá hravou formou procvičit počítání, jednu z nejdůležitějších dovedností malých školáků.

Počet stran - 24 , formát - 210x297 mm, brož., 59 Kč

www.fragment.cz

Rychlé meditace pro zklidnění těla a mysli
Jak meditovat kdykoliv a kdekoliv
autor: Harrison Eric
ISBN: 978-80-247-3768-3
formát: B5
vazba: V2
počet stran: 160
prodejní cena: 199 Kč
vydala: Grada Publishing, a.s., www.grada.cz
Anotace:
Schází vám ve shonu všedního dne pocit uvolnění? Nemůžete meditovat, protože jste příliš zaneprázdnění či ve velkém stresu? Pak je tato kniha určena přesně vám. Najdete v ní mnoho rychlých meditativních cvičení, od půlminutových až po pětiminutové, které vám pomohou významně omezit pocit stresu, zlepšit vaše zdraví a získat více energie. Tato meditativní cvičení jsou snadno naučitelná a velmi efektivní. Můžete díky nim meditovat kdykoliv a kdekoliv - během chůze, jídla, práce, při čekání, cestování či dýchání... Pomohou vám žít "tady a teď" a více si užívat života. Autor, který je nejuznávanějším australským učitelem meditace, tato cvičení už naučil tisíce lidí, kteří by nikdy neměli čas či trpělivost pro delší meditace.

Malý detektiv – Na lodi (hádanky, hry, úkoly)

Zaoceánská loď se chystá k odplutí!

Nastup s detektivy na loď a pomoz jim vyřešit všechny hlavolamy, abyste zjistili, kde se schovává zloděj. Identifikuj podezřelé, vyhodnoť stopy, ohledej místo činu, najdi důkazy, rozlušti šifry, objev ukradené věci… Na přísně tajných místech také použij speciální "detektivní" samolepky.

Nezapomeň si vyplnit falešný pas, abys mohl vyšetřovat inkognito. Když budeš úspěšný a podaří se ti najít pachatele, dostaneš osvědčení a detektivní průkaz.

Napínavá knížka plná hlavolamů pro všechny špičkové detektivy!

Počet stran - 36, formát - 210x297 mm, brož., 129 Kč, pro děti od 7 let

Malý detektiv – Ve vlaku (hádanky, hry, úkoly)

Vlak se chystá k odjezdu!

Naskoč s detektivy do vlaku a pomoz jim vyřešit všechny hlavolamy, abyste našli všechny zloděje. Identifikuj podezřelé, vyhodnoť stopy, ohledej místo činu, najdi důkazy, rozlušti šifry, objev ukradené věci…Na přísně tajných místech také použij speciální "detektivní" samolepky.

Nezapomeň si vyplnit falešný pas, abys mohl vyšetřovat inkognito. Když budeš úspěšný a podaří se ti najít pachatele, dostaneš osvědčení a detektivní průkaz.

Napínavá knížka plná hlavolamů pro všechny špičkové detektivy!

Počet stran - 36, formát - 210x297 mm, váz., 129 Kč, pro děti od 7 let

SUPER TESTÍKY – Poznej, jaká jsi!

Chceš se dozvědět, jaká doopravdy jsi?

Chováš se jako primadona nebo jsi zábavná společnice? Udělej si test! Spočítej si body, přečti si hodnocení a dozvíš se odpověď.

Ale nezapomeň, všechno je jenom zábava. Ať ti výsledek vyjde jakýkoliv, měj se ráda taková, jaká jsi.

Počet stran - 96, formát - 140x220 mm, brož., 179 Kč, pro dívky od 11 let

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip