Babinet.cz  /  Magazín  /  Společnost  /  Svobodu rozvedeným

Svobodu rozvedeným

6.4.2011 - Lucie Asenová

Jak tak brouzdám po internetu, narazila jsem na článek, kde bylo černé na bílém napsáno, že rozvedené ženy by měly víc chodit mezi lidi!!!! Zase si užívat života a lásky (o sexu se v článku nemluvilo. Zdá se, že sex by neměl být předmětem zájmů vzorné matky rodiny.

Výborný nápad, že to ještě nenapadlo některou z nás dříve. Jako obvykle máme řešení přímo před nosem a nevidíme jej. Ještě, že tu máme ty články psychologů, protože co bychom si bez nich počaly? Když na to pomyslím, Je opravdu k nevíře, že z 580 000 rodin v ČR, složených z jednoho jediného dospělého a nezaopatřeného dítěte (dětí), je tak málo těch, které se řídí touto excelentní radou. 77 % žen, které žijí samy, prohlašuje, že nemá stálého partnera. No tak holky, je to tak snadné, stačí si vyrazit!

disco

Jako ideál se jeví povyražení po dlouhém pracovním dni, matko, 32 let, 2 děti! Po práci je třeba se odreagovat, tančit, zajít na skleničku, bavit se. Na seznamování s opačným pohlavím je pak nejlépe je být nažhavená někdy kolem 23 hodiny večerní, kdy padají zábrany. To je pro tebe jako dělané, tedy bude to pro tebe, až se přestaneš zanedbávat, necháš si udělat nový sestřih, depilaci a manikúru, pedikúru, lifting a botox do rtů.

Ale ano, ty se zanedbáváš, přiznej to, píšou to v časopisech. Už když jsi byla vdaná, ses o sebe nestarala. Takže je jasné, že se to nezlepšilo ani, když si začala mít ty své deprese. (Nesnaží se ti tady redaktorka říct, že za neúspěch v manželství si vlastně můžeš sama? Nebo se ti snaží dodat trochu odvahy, aby sis impulsivně koupila produkt, který je propagován na další stránce? Tak budeš vždy vzorně upravená, nalíčená a nebudeš mít ani kilo navíc.)

Proč nám novinářky, plné dobrých úmyslů tvrdí, že musíme mít dostatek sebedůvěry? Dokonce nám na internetu nabízejí koučing. Já říkám, že jestliže tři ze čtyř žen měly odvahu vzít své děti do náručí a odejít od manžela, tak asi musely mít důvěru ve své schopnosti daleko dřív, než je k tomu vyzvala nějaká lifestylová žurnalistka, která tvrdí, že tajemství jejich neúspěšného života se dá napravit tím, že 1) budou chodit častěji ven a 2) budou pracovat na svém zevnějšku.

Dobře si uvědomte, že muže, který vás znovu transformuje na pravou Femme Fatale, můžete potkat kdekoli a zvlášť tehdy, kdy to nejméně čekáte, na výstavě, v zahradní restauraci, v lese, na diskotéce. Tedy nikoliv mezi koupelnou a kuchyní, kde vědecky dokázáno, potkáte tak akorát Mistra Propra, píše se v článku dále.

Mezi jednotlivými odstavci jsem freneticky hledala radu, co v té době udělat s dětmi. Co s nimi během našich vycházek uděláme, řekni, milá novinářko. Přivážeme je za nohu provazem k radiátoru? Kdo v mezičase vyzvedne Honzíka ze školky a odvede Aničku k zubaři?

Madame Všechno Vím, Všechno Znám poradí „ Babysitting. Dostatečně se nesnažíš, nemáš vůli věci řešit, jak si na tuhle možnost mohla opomenout? Skoro by se řeklo, že tě to baví, zůstávat sama. Co prosím, že je to problém peněz? Jak je to možné? Ty mi snad chceš namluvit, že se ti nepodařilo našetřit 800 korun na 4 hodiny hlídání, aby ses šla za dalších 1000 pobavit s přáteli?“

Pojďte se ale podívat na tu skvělou možnost pobavit se s druhým pohlavím. Máš několik možností, tvrdí pisálkyně:

Možnost č. 1 – Dát rychlovku, když před dětmi předstíráš, že jdeš na dvůr vynést odpadky. (pozor, tato metoda se nedá praktikovat příliš často).

Možnost č. 2 - Potěšíš svého jednou partnera jednou za měsíc, kdy jsi nalhala své matce, že máš čtyřicítky horečky a donutila jí tak, aby si vzala děti k sobě na noc domů.

Možnost č. 3 - Dovolíš miláčkovi, aby chodil k tobě, až děti usnou pod pohrůžkou smrti, v případě, že by probudil děti. Takže onen vyvolený chudák si nesmí ani dojít na WC.

Anebo čtyřka. Rozhodneš se, že k čertu se vším, vyvoleného představíš dětem s tím, že čas ukáže a mladí, ti že se s tím koneckonců nějak vyrovnají. V tom případě ovšem musíš akceptovat situace, kdy Honzík bude říkat:  „Klame mě zrak nebo fakt saháš mámě na zadek?“, zatímco Anička s grácií sobě vlastní prohlásí „ Dobře, budeme ti říkat číslo 4, ten před tebou byl trojka.“

Že to není pravda? Ale ano, tvoje děti jsou monstra, která udělají všechno proto, aby se o tebe nemusely s nikým dělit. Zkusíš smlouvat: „ Jsem jenom zamilovaná, nic vážného, nebudeme se brát. A váš tatínek má přece taky přítelkyni.“

Ale na to ony kašlou, protože táta s nimi nebydlí.
A navíc, táta je přece chlap.

Zapojte se do ankety na dané téma na Novém Babinetu! Pro vyplnění ankety se však musíte na Novém Babinetu zaregistrovat.

Související článek: Asociace neúplných rodin, o. s. zahájila svou činnost

Související článek: Poslanci četli zákon o střídavé péči

Rozvod jako osvobození a ztráta

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip