Babinet.cz  /  Magazín  /  Volný čas  /  Farmářské slavnosti pro rodinu s dětmi ovládly hlavně kozy

Farmářské slavnosti pro rodinu s dětmi ovládly hlavně kozy

5.4.2011 - Redakce Babinet

Stovky lidí dnes navštívily rodinnou farmu Dobrovolných v Ratibořicích na Třebíčksu. Lidé se tam mohli dozvědět zajímavosti o chovu koz nebo si koupit některý z domácích produktů. Akce se konala v rámci farmářských slavností pro rodiny s dětmi, řekla ČTK organizátorka akce Helena Neumannová.

kozelRatibořice byly první zastávkou. Farmářské slavnosti pro rodiny s dětmi se letos uskuteční ještě v Kunčicích nad Labem na Trutnovsku, v Náchodě, Židovicích na Litoměřicku, Rančicích na Českobudějovicku a v pražském Národním zemědělském muzeu.

"Chceme lidem nabídnout kvalitní výrobky od zemědělců v okolí farem, na nichž se vždy slavnosti budou konat," dodala Neumannová. Ratibořice z velké míry ovládly kozí produkty. Rodina Dobrovolných tam totiž chová na pět stovek krátkosrstých koz a vyrábí z jejich mléka například jogurty a sýry.

Organizátoři navíc nabídli pestrý program i pro děti. Mohly se zúčastnit takzvané farmářské stezky, na které odpovídaly na otázky ze zemědělství. "Jde nám o to, aby děti získaly základní znalosti a také vztah k tomuto stylu života," řekla Neumannová.

Zemědělce, kteří na farmářských slavnostech nabízejí své výrobky, vybírá pořádající hospodář. "Smyslem je, aby se především prezentovali menší zemědělci z daného regionu," vysvětlila Neumannová. Akci podpořilo i ministerstvo zemědělství. "Díky tomu například nemusíme od návštěvníků vybírat žádné vstupné," uvedla.

Zdroj: ČTK

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip