Babinet.cz  /  Magazín  /  Volný čas  /  Na letním táboře Aertěk děti nakouknou do zákulisí natáčení filmů

Na letním táboře Aertěk děti nakouknou do zákulisí natáčení filmů

31.3.2011 - Redakce Babinet

Možnost nakouknout do zákulisí tvorby filmů dají dětem ve věku od 11 do 16 let organizátoři letního tábora Aertěk, který v červenci v Mentaurově u Litoměřic uspořádá pražské kino Aero. Účastníci zde pod dohledem profesionálních lektorů natočí vlastní krátké filmy a setkají se s významnými tvůrci. Tábora, který se letos uskuteční již počtvrté, se ve dvou turnusech může zúčastnit na pět desítek dětí, oznámil dnes ČTK Mirek Velš z kina Aero.

děti

"Aertěk, to je skutečná legrace a viditelná filmařská práce, kterou tvoří od začátku do konce samotné děti," uvedl Velš. Tábora se v roli lektorů účastní filmaři - režiséři, kameramani, střihači i herci; děti se tak v minulých letech seznámily například s Jiřím Lábusem, Marthou Issovou nebo Kryštofem Hádkem.

Na programu tábora, jehož jméno je podle organizátorů narážkou na název domovského kina i někdejší kultovní sovětské pionýrské akce, jsou kromě natáčení a filmových cvičení také kurzy herectví, dílny práce s kamerou i animačních technik. Děti se také dozvědí, jak vzniká dabing a jak se tvoří scénáře i filmové plakáty. Tábor vyvrcholí skutečnou filmovou premiérou, když děti představí své snímky v pražském kině Světozor.

chatky

Děti se podle pořadatelů na táboře učí tvůrčím filmařským postupům a základům filmové řeči, což mohou využít ve škole i k ohromování kamarádů. "Program je naplánován do poslední minuty. To vůbec neznamená, že by nebyl protkán spoustou her, ale je domyšlený opravdu podrobně," uvedl jeden z vedoucích Filip Kršiak. "Při natáčení vzniká ojedinělá nálada Aertěku, na tu se celý rok těšíme všichni, lektoři i děti," dodal.

Informace o filmovém táboře Aertěk jsou uvedeny na jeho internetových stránkách.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip