Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  ELEKTROKOLA – cyklistická hudba budoucnosti

ELEKTROKOLA – cyklistická hudba budoucnosti

18.3.2011 - Redakce Babinet

Příznivci ekologické přepravy a cyklisté mohou navštívit II. ročník veletrhu For bikes, který se bude konat v pražském veletržním areálu v Letňanech od 25.03. do 27.03., kde si mohou elektrokola SPIRIT prohlédnout a zároveň odzkoušet na připravené dráze. Po dobu trvání veletrhu lze získat slevu 10% na objednané zboží. Nová značka na českém trhu Spirit zde představí svou kompletní nabídku elektrokol.

O tom, že Češi jsou národem cyklistů, nemůže být pochyb. Pravdou je, že v Čechách je jízdní kolo tradičním a také oblíbeným prostředkem ekologické osobní dopravy. Pro mnohé má však limitující nevýhody fyzická náročnost, která se doplňuje s náročností časovou. Snahou je tedy tyto nepříznivé aspekty omezit, aniž by byly ztraceny jmenované výhody. Právě s tímto úkolem se stále lépe vyrovnávají elektrické bicykly, zkráceně elektrokola.

Pro koho bylo elektrokolo stvořeno

Elektrokola, taktéž označovaná jako e-kola, jsou určena především jako dopravní prostředek pro město a na zpevněné silnice. „Cílovou skupinou jsou lidé, kteří pravidelně dojíždí do zaměstnání (v okruhu 25 kilometrů) a rádi by si snížili náklady spojené s dopravou“, uvedl Ondřej Sokol.

Úředníci se tak mohou dostat pohodlněji a rychleji do zaměstnání, během jízdy se nezpotí a nemusí se před prací převlékat nebo sprchovat. Při zpáteční cestě pak mohou nasadit sílu svalů a kompenzovat tak den prosezený u počítače. Lze je ovšem využít i k nákupům a pochůzkám. Při výletech do přírody mohou elektrokola pomáhat při vyrovnávání handicapů starších nebo slabších členů rodinného pelotonu. Tohoto trendu se chopila i značka Spirit. „Naším cílem je uvést na trh elektrokolo, které bude finančně dostupné pro všechny typy zákazníků a splňuje všechny technické parametry potřebné k provozu“, přiblížil situaci produktový manager společnosti  Ondřej Sokol.

Možná právě tak bude pro mnohé v budoucnu vypadat pravidelné cestování, dopravní kalamity ve městech vás nechají klidnými, čeká vás pohodlná jízda  a nízká provozní cena, která se pohybuje jen kolem 0,04 Kč na kilometr.

Evropa je o jedno šlápnutí před námi - elektrokola jsou dnes čtvrtým nejrozšířenějším dopravním prostředkem na světě.

Nasadili jsme vám brouka do hlavy? Přijďte si elektrokola SPIRIT osobně vyzkoušet na stánek a získat slevu 10%. Zúčastněte se naší soutěže a 7 z vás může vyhrát vstupenku na veletrh FOR BIKES

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip