Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Česká filharmonie i přes tsunami pokračuje ve svém turné po Japonsku

Česká filharmonie i přes tsunami pokračuje ve svém turné po Japonsku

14.3.2011 - Redakce Babinet

Vedení České filharmonie jednalo s pořadatelem japonského turné s agenturou Fuji o co nejrychlejším přesunu orchestru do bezpečné oblasti Japonska.

Během úterý 15. března se všech 106 osob přesune z Tokia do města Kanazawa, které se nachází na západním pobřeží Japonska. Tato oblast je klidná a zemětřesení zde nezasáhlo.

Do Kanazawy odletí orchestr z Tokia v 15.15 hod. japonského času, tedy v 7.15 hod. SEČ.

Plánované koncerty 16. března v Kanazawě a 17. března ve městě Nagoya zatím pořadatelé potvrdili.

Do Prahy by se měl orchestr vrátit nejpozději 20. března se společností Lufthansa. Také se jedná o možnosti odletu 18. března z Nagoye.

Orchestr Česká filharmonie odletěl 6. března do Japonska na tradiční turné. Až do 19. března měl odehrát deset koncertů. Kvůli následkům zemětřesení musely být zrušeny již tři koncerty. Konkrétně koncerty 15. března v tokijské Suntory Hall, 18. března ve městě Sendai, které bylo vážně zasaženo zemětřesením a 19. března v Kawasaki, kde byla poškozena střecha koncertního sálu.

V neděli 13. března vystoupila Česká filharmonie v tokijské Suntory Hall. Koncert vyvolal fantastickou reakci publika. „Potlesk ve stoje trval téměř deset minut a na hudebníky čekala po koncertě spousta posluchačů, aby jim osobně blahopřála“, popsal atmosféru ředitel České filharmonie David Mareček.

V době největších otřesů se orchestr pohyboval na jihu země mimo oblast epicentra zemětřesení. "My jsme tomu utekli úplně, protože jsme ve čtvrtek opustili Tokio a vydali jsme se směrem na jih," řekl v pátek ČTK ředitel David Mareček. "Jsme v té poměrně malé oblasti, která tím nebyla vůbec nijak zasažena," dodal.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip