Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Jaké nové knihy najdete na pultech knihkupectví?

Jaké nové knihy najdete na pultech knihkupectví?

10.3.2011 - Redakce Babinet

Stále se něco děje, stále se něco kolem nás mění.  Někdo si libuje v novinkách a změnách ve svém životě a někdo naopak dává přednost svým jistotám a tradicím. Takovou jistotou je bezpochyby kniha a ta právě splňuje oba požadavky a tak dokáže uspokojit opravdu každého. Je tou stálicí v našich dnech, ale je i nová a plná tajemství a překvapení. Abychom se mohli stále těšit z dalších přírůstků v naší domácí knihovně, je potřeba sledovat novinky na našem knižním trhu. Tentokrát nám nabídnou pomyslné lahůdky nakladatelství MOTTO, Fragment nebo Argo.

Maggie Stiefvaterová: Váhání

Vlkodlaci z Mercy Falls se vracejí. Teď, když se Grace a Sam našli, musí bojovat, aby mohli zůstat spolu. Pro Sama to znamená zúčtovat s minulostí, pro Grace vyhlížet budoucnost, která je čím dál nejistější. Do jejich příběhu však nečekaně zasáhne nový vlk jménem Cole, který bojuje se svými vnitřními démony a už navždy chce zůstat ve vlčí kůži. Sam si naopak stále nemůže zvyknout na svou lidskou podobu. Tolik se bojí, aby nepřišel o své nové štěstí s Grace. Jenomže netuší, že v Grace, uvnitř jejího těla, roste hrozba, která je může o jejich štěstí připravit... Bude láska dost silná na to, aby se poprala s osudem? Můžeme se vyhnout tomu, kým jsme?

298,-Kč

www.argo.cz

Tove Janssonová: Muminek 4

V dalších pěti příbězích tentokrát muminí rodina pocestuje časem na Divoký západ a mezi indiány; slečna Ferka se zhlédne v romantické době rokoka; Muminci se snaží všemožně zavděčit moderní době a módním směrům, ale marně; nad muminím údolím se přežene kometa; a nakonec si Muminek užije slasti i strasti života celebrit, když mu jednoho dne,      po babské léčbě vypelichaného ocásku, nový hustý ocásek zezlátne.

358,-Kč

www.argo.cz

O králi Popelovi, na němž si myši pochutnaly

Polské pověsti a legendy

Přeložila a upravila Dorota Müllerová

Polsko je pro nás sice zemí „za rohem“, a mnohé příběhy proto nejsou českému čtenáři zcela neznámé, vedle nich se však v této knize objeví i řada vyprávění, která poukazují na jinou kulturní tradici nebo historické okolnosti. Legendární příběhy polského národa jsou uspořádány podle geografického klíče, tak aby byly zastoupeny všechny význačnější oblasti země. Na pověsti o Lechovi, králi Krakovi či o založení Varšavy navazují legendy z úpatí Krkonoš, Tater či Beskyd, z Pomořanska, Velkopolska, Slezska i území po proudu řeky Visly.

359,-Kč

www.argo.cz

Irvine Welsh: Postelová tajemství mistrů kuchařů

Dosud česky nevydaná práce autora proslulého Trainspottingu.

Danny Skinner pracuje na městské hygienické inspekci, ale jinak se jeho život skládá z divokých pitek, hospod a kocovin. Když se v jeho kanceláři objeví nová tvář, zakřiknutý a introvertní Brian Kibby, Skinner se na něj okamžitě zaměří. Odkud se bere nenávist, kterou k němu cítí, a co je to za podivnou nemoc, jež začne sužovat nic nechápajícího Briana? Kniha hlásící se k odkazu Wildeova Obrazu Doriana Graye je gotické podobenství o posedlostech, jež ovládají náš svět – jídle, sexu a celebritách, kterým se tak rádi klaníme.

398,-Kč

www.argo.cz

Kurt Vonnegut jr.: Kolíbka

Základní téma jednoho z nejvýznamnějších autorových románů pochází i tentokrát z arzenálu osvědčených námětů sci-fi a napadá celou romantickou představu člověka jako středu vesmíru, a historii nahlíží především jako výsledek komplikovaného řetězu lidské neodpovědnosti, nedorozumění, omylů a náhod.

259,-Kč

www.argo.cz

Jehan z Nostredame: Životy slavných a starých provensálských básníků, kteří žili v dobách hrabat z kraje Provenca

Knižní rarita ze 16. století, která pro velkou část Evropy znovu objevila okcitánské trubadúry. Vyšla v Lyonu 1575 zároveň francouzsky i v italském překladu a jejím autorem byl mladší bratr lékaře a astrologa Michela Nostradama. Vzdávala hold nejen starým trubadúrům, ale i Jehanovým přátelům z Provenca. Nostredame v ní totiž – ze zištnosti či z literární hravosti – smíchal parafráze starších životopisů („vidas“) nejznámějších trubadúrů se smyšlenými biografiemi neexistujících básníků – předků jeho vlivných současníků. Navzdory nebo možná právě díky této mystifikaci byl vliv spisu ohromný. Obzvláště některé životopisy v Nostredamově podání dotvořily trubadúrské mýty, které v moderní době vzrušovaly evropské romantiky (Rostand, Carducci, Vrchlický), později Ezru Pounda a dožily se mramorového zvěčnění ve zkratkovitých učebnicích a encyklopediích 20. století.

298,-Kč

www.argo.cz

Nejkrásnější filmová místa – křížem krážem po Česku

Vydejte se po stopách českého filmu! Pokračování úspěšných tipů na výlety vás zavede na místa, kde se točily filmy Noc na Karlštejně, Pelíšky, Jáchyme, hoď ho do stroje a spousta dalších. Navštivte místa, které znáte z televizní obrazovky a staňte se pro jednou filmovou hvězdou!

128 stran, 229,- Kč

www.fragment.cz

Percy Jackson – Bitva o labyrint

Jmenuji se Percy Jackson…

Je mi skoro 15. Svět kolem se zdá být čím dál nebezpečnější.

Tábor polokrevných už není, co býval. Luke s Kronovou armádou se snaží dostat se za jeho hranice. Vydáváme se do prastarého Daidalova labyrintu. Jdeš do toho s námi?

Musím tě ale varovat, důmyslné podzemní bludiště může člověka dovést kamkoli, zmást, dohnat k šílenství a zahubit…

4. díl navazuje na předcházející tituly: Percy Jackson – Zloděj blesku, Percy Jackson – Moře nestvůr, Percy Jackson – Prokletí Titánů.

384 stran, 399,- Kč

www.fragment.cz

Dobrodružné výpravy do minulosti – Karel IV.

Vstupte s Bárou pomocí kouzelného atlasu do středověku. Dostanete se na královský hrad a zažijete nečekaná setkání a dobrodružství.

168 stran, 149,- Kč

www.fragment.cz

Expedice Kolumbus – Tajemství hradu

Sourozenci Miki s Tinem se vydávají s tetou a tatínkem na výlet na hrad Medvědí skála. Hradní pán jim vypráví strašidelné historky o hradě. Hned od začátku je cesta napínavější, než si dovedli představit - tatínek beze stopy zmizí a jeho marné volání se tajemně ozývá z nejrůznějších částí hradu. Co teď? Tajemství hradu mohou odhalit jen při cestě do minulosti. Opět přichází na řadu Kolumbus, létající badatelská autoloď, která je přenese na Medvědí skálu v době středověku. Bude cesta úspěšná?

Připrav se i ty na další vzrušující cestu do minulosti!

156 stran, 249,- Kč

www.fragment.cz

Ségry a hromada malérů

Lissi se v poslední době chová nějak divně. Je věčně ospalá a má před Tinkou tajnosti. Tinka je na svou nejlepší kamarádku a nevlastní sestru pořádně naštvaná, dokud nezjistí, že se Lissi  snaží na brigádách vydělat peníze, aby mohla mámě koupit náhradu za ztraceného stříbrného slona, její nejoblíbenější talisman. Tinka ji samozřejmě podpoří, jenže obě dívky se řítí z jednoho průšvihu do druhého. A to přesto, nebo právě proto, že od Klubu čarodějnic dostaly mimořádné povolení čarovat po dobu jednoho týdne vždy a všude.

152 stran, 129,- Kč

www.fragment.cz

Nejmilejší česká říkadla

Zopakujte si se svými dětmi nejznámější česká lidová říkadla, jakými jsou Přiletěla vrána, sedla do trní, Vařila myšička kašičku nebo Šel zajíček brázdou a další.

Znalost říkadel, se Vašim dětem hodí také ve školce a při výuce v první třídách základní školy.

48 stran, 179,-Kč

www.fragment.cz

Nejmilejší české písničky

Zazpívejte si se svými dětmi. V knize naleznete výběr nejznámějších českých lidových písniček, jakými jsou Já mám koně, vraný koně, Já jsem z Kutný Hory nebo Vyletěla holubička ze skály a další.

Znalost písniček, se Vašim dětem hodí také ve školce a při hodinách hudební výchovy ve škole.

48 stran, 179,- Kč

www.fragment.cz

Nejkrásnější písničky a říkadla – Josef Lada

Nejznámější lidová říkadla a písničky s překrásnými ilustracemi Josefa Lady potěší každého člena rodiny.

168 stran, 399,- Kč

www.fragment.cz

Helene Turstenová: Vrah v temnotě

Již devátý příběh z pera švédské královny detektivek. Hlavní hrdinkou je opět inspektorka Irena Hussová pátrající po „balíkovém vrahovi“. Tentokrát se ovšem v ohrožení života ocitne i ona sama a její rodina...

272 stran, 249,- Kč

www.motto.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip