Babinet.cz  /  Magazín  /  Aktivní život  /  Tržby českých prodejců hraček loni dle odhadů klesly na 4,8 mld.

Tržby českých prodejců hraček loni dle odhadů klesly na 4,8 mld.

10.3.2011 - Redakce Babinet

Maloobchodní tržby českých prodejců hraček loni podle odhadů klesly o dvě procenta na 4,8 miliardy korun. Objemově se ale prodalo víc hraček.

medvidciČTK to při příležitosti dnešního zahájení hračkářského veletrhu ITEA sdělil místopředseda Sdružení pro hru a hračku Jiří Šťastný. Na čtyřdenním veletrhu, který na brněnském výstavišti potrvá do neděle, se představují stovky výrobců hraček i potřeb pro děti.

Podle Šťastného údaje o obratu prodejců hraček nezahrnují například hrací konzole a různé technické hračky. "Objemově, na počet kusů, prodej stoupl o osm procent. Zákazníci nicméně preferovali levnější hračky," dodal Šťastný.

Ze všech hraček prodaných v tuzemsku se prý asi 25 procent vyrobí v Česku, zbytek je dovážen. Největší podíl exportovaných hraček pochází z asijských zemích. K významným českým výrobcům podle něj patří firmy jako Moravská ústředna Brno, Olymp Export import Klatovy, Merkur, Simba ČR nebo Vista Semily.

Zájmové Sdružení pro hru a hračku se sídlem v Praze sdružuje asi 300 subjektu včetně výrobců, prodejců hraček a velkoobchodů.

Zdroj: ČTK

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip