Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Proč odmítám „pilulky“?

Proč odmítám „pilulky“?

Konečně ten vysněný muž, svatba, první dítě, a za deset měsíců znovu neobvyklá chuť na kvašené okurky, napětí v prsou a náladovost. Ne, ani intenzivní kojení nebrání početí.

Lásko, mám za sebou devět let studie farmacie, (čtyři roky na střední zdravotní škole a pět let na Farmaceutické fakultě UK), dobře vím, jak léky fungují, ale chápu i jejich rizika. Právě získané znalosti mě přivedly na cestu studia a propagace alternativních terapií včetně jednoznačného odmítání hormonální antikoncepce. Léky mohou být vysoce efektivní prostředky pro zvládnutí závažných akutních zdravotních potíží, ale v řešení většiny dnes nejvíce rozšířených chronických nemocí nikam nevedou. Naprostá většina těch nejběžnějších zdravotních problémů od diabetu, alergií, obezity, kardiovaskulárních nemocí či mnoha rakovinných onemocnění je totiž dána či alespoň významně podporována životním stylem, a proto by logicky měla být změna životního stylu s případnou podporou neškodných a jemně působících alternativních terapií základem jejich terapie.

Užívat drogy coby prevenci stavů, jako např. hormonální antikoncepci proti otěhotnění, antibiotika v konvenčním zemědělství, ať zvířata neonemocní díky těm strašidelným podmínkám jejich života, anebo mytí si rukou v dezinfekčních mýdlech, ať nechytím mikroba, mi přijde už úplně mimo.

Těhotenství není úraz, ale přirozený výsledek lidského chování s úžasnou odměnou. A  v případě, že se ještě necítíme zralí na výchovu dětí, anebo už těch úžasných tvorečků máme dost, je třeba plánovat. Proto jsme i my sami, po narození druhého dítěte, začali hledat přirozené cesty ochrany. Symptodermální metoda zní krásně, ale při mé chaotické povaze a velmi aktivním životním stylu mi připadá jako značně nespolehlivá i zatěžující. Vysoce spolehlivé, a přitom se snadnou obsluhou, jsou minipočítače, které na základě raního měření bazální teploty v ústech a ukládání mestruace velmi přesně vypočítávají plodné a neplodné dny, včetně ukládání statistiky cyklu potřebné při řešení neplodnosti, a to vše s přesností srovnatelnou s hormonální antikoncepcí. A mezi těmito možnostmi je pár systémů založených na sledování moči anebo hlenu.

Manžel je technik a po srovnání přirozených možností jednoznačně rozhodl pro minipočítač Lady-Comp. Jedná se možná o nejdražší nabídku na trhu, ale v tomto případě cena skutečně odpovídá kvalitě a navíc počítač po pár letech vyjde mnohem levněji než opakované investice do hormonální antikoncepce, testovacích proužků na moč anebo klasické terapie umělého oplodnění. Lady-Comp máme více než deset let, denně jej používám coby antikoncepci a v průběhu této doby byl jednou použit i při plánování našeho třetího dítěte. Vše skvěle dopadlo a stále říkám, že až naše třetí bylo skutečně plánované! S použitím Lady-Comp jsem moc spokojená, respektuji svůj organismus a přitom se necítím nijak omezována.

Margit

Užíváte hormonální antikoncepci? Odpovězte nám na několik anketních otázek, děkujeme!

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip