Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Módní líčení dbá na přirozený vzhled a stabilitu

Módní líčení dbá na přirozený vzhled a stabilitu

28.2.2011 - Redakce Babinet

Oranžovou, třešňovou či fialovou rtěnku doporučují pro nacházející jarní sezónu výrobci kosmetických značek. Oční stíny si pohrávají s kombinacemi teplých kouřových a neutrálních barev s tlumeným základem a zvýrazněnou linkou. Milovníci extravagance si mohou dopřát jemné náznaky nachových tónů, zatímco módním odstínem nehtů bude prý uhlová či šedivá. Důležité je ale sladit všechny novinky tak, aby působily přirozeně. To je podle znalců hlavní trend dekorativní kosmetiky.

makeup

"Moderní líčení by mělo působit přirozeně. Spoustu lidí nějaké trendy vůbec nezajímají. Líčí se intuitivně," řekl ČTK vizážista Pavel Bauer. Podle něj jsou pravidelně vyhlašované trendy pouze jakýsi marketingový tah. Zdůraznil, že větší důraz než na barvy se v současné době klade na kvalitu a stabilitu přípravků využívaných pro zdokonalování vzhledu.

Podle Bauera se příliš nedbá ani na sezónní rozdělování módních linií. "Jarní trendy často vypadají jako podzimní. Nemusí být jen zelené nebo oranžové, ale prosazují se i béžové či fialové, které působí teple a dříve se propagovaly spíše na podzim. Důležité je zaujmout," uvedl.

Nová kolekce očních stínů Wild Violet, kterou pro "jarní look" nabízí francouzský výrobce Estée Lauder, prý pomáhá vytvořit "nespočet hravých vzhledů". Odborníci ovšem upozorňují, že "optimální barevné intenzity" se dosáhne vhodným vrstvením různých barev. Záleží tak na schopnosti ženy sladit jednotlivé tóny tak, aby dosáhla žádaného efektu.

Módní rtěnky mají v nabídce kosmetických firem několik desítek odstínů. Oslovit zákazníky se výrobci snaží ani ne tak trendovou barvou, jako spíše složením hmoty, z níž se líčidla pro ústa vyrábějí. "Jde o mnohem víc než jen hezky vypadat. Svými rty něco vypovídáte," tvrdí kreativní ředitel pro líčení z firmy Estée Lauder Tom Pecheux. Rtěnka by měla dámu zdobit a musí tedy dokonale "sednout". Důležitá je snadná aplikace, dobrá krycí schopnost a dlouhodobý účinek. Vítanou složkou jsou například vitamíny C a E pro jejich mimořádnou hydrataci a lesk.

Vyhledávané jsou přípravky, které jsou stabilní a vydrží na tváři co nejdéle. "Ženy jsou v současné době většinou zaměstnané a záleží jim na tom, aby se nemusely často upravovat," říká Bauer. Podle něj je důležité, aby kosmetický produkt byl komfortní, nerozpíjel se a nerozmazával. "Líčidla nesmí obličej stahovat nebo vysušovat. Neměla by být také příliš nápadná. Přebytek pudru na tváři vadí," uvedl. Nové technologie se podle něj zaměřují na to, aby přípravky působily přirozeně a stabilně. Dokonale nalíčené oční stíny by tak měly vydržet 12 až 15 hodin bez rozmazání.

České ženy podle Bauera na módní výstřelky v barvách příliš nedbají a drží se spíše decentních tónů. Zároveň se ale nebrání prvkům, které jejich vzhled zatraktivní. "Objevuje se nápadné líčení, k němuž patří červené rtěnky, kterých se dříve bály, nebo linky na očích. Dámy zjistily, že je to velmi ženské a sexy. V tom se to posunulo," uvedl. Upozornil, že například ženy ve východoevropských zemích si velmi potrpí na barevné oční stíny.

Znalci kosmetiky zároveň zdůrazňují, že dokonalý vzhled zajistí pouze zdravá a pěstěná pleť. Vzhled a funkci pokožky totiž ovlivňuje znečištěný vzduch, kouř či UV záření. Ubránit se škodlivým vlivům ji může pomoci antioxidační krém, který pleť hydratuje a zároveň jí poskytuje účinné látky, jako jsou kyselina hyaluronová či lipidy. Díky vhodné výživě a regeneraci se pak pleť může rozzářit dokonce lépe než pouhou aplikací trendového "zdravíčka" na tváře.

Zdroj: ČTK

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip