Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Jaro a léto 2012 budou v módě ve znamení barev a provokací

Jaro a léto 2012 budou v módě ve znamení barev a provokací

16.2.2011 - Redakce Babinet

Sezona jaro a léto 2012 bude v módě plná emocí, zářivých barev a provokací. "Ofenziva" barev se bude týkat celkového image modelu, nikoliv jen detailů a jednotlivých dílů oblečení. ČTK to dnes řekl Ludvík Odehnal, manažer trendového fóra na třídenním veletrhu Styl, který druhým dnem pokračuje na brněnském výstavišti.

"Příplavkyští letní sezona bude ve znamení barev, které budou vyjadřovat vyrovnání se módy s realitou současného světa, s novými technologiemi a s překvapujícími komunikačními a mediálními inovacemi," uvedl Odehnal. Podle něj se konečně začíná zdát, že ekonomická krize, která už tři roky trápí světové hospodářství včetně odvětví módního průmyslu, je na ústupu. "Krize se zdá být zažehnána nebo je to přinejmenším naším přáním, a proto se i móda dostane do odvážnější a rozmarnější, ale především moderní polohy," dodal Odehnal.

Podle něj bude příští jarní a letní sezona vyzývat všechny své příznivce mottem "nebojme se barev". "Bude to platit pro dámské i pro pánské odívání", dodal.

V dámské módě se podle něj budou objevovat prvky velkoplošných tisků, důležité bude i digitální zpracování abstraktních a květinových vzorů. Pánská móda prý půjde také směrem k experimentu, oblečení se vzdálí tradičnějšímu pojetí.

Z materiálů budou převládat jak bavlna, tak výstřední materiály jako metalické tkaniny, různé druhy krajek či hedvábí.

Móda, která se bude prodávat na pultech obchodů příští léto, je v přímém rozporu s modely, které budou podle Odehnal symbolem letošního léta. Podle designerů budou totiž hitem letošní letní sezony pohodlné a střídmější oděvy v pastelových barvách z kvalitních materiálů, které vydrží v šatníku třeba několik let.

Na třídenním veletrhu módy a obuvi, který končí ve čtvrtek, se představuje 625 značek ze 17 zemí. Počet vystavovatelů již nějakou dobu stále mírně klesá.

Zdroj: ČTK

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip